Trojice českých žen na bodech, Koudelka nepostoupil

Trojice českých žen na bodech, Koudelka nepostoupil

6 min 38 s

Světový pohár ve skocích na lyžích zavítal do norského Lillehammeru. Českým fanouškům udělala velkou radost trojice žen Karolína Indráčková, Anežka Indráčková a Klára Ulrichová, všechny tři se dokázaly probojovat do bodované třicítky. Mezi muži usiloval o postup Roman Koudelka, leč neúspěšně. Zvítězili Itová a Kraft.


První přišly v Lillehammeru na řadu ženy, kde měla česká reprezentace hned trojí zastoupení. A bylo se na co dívat!

Všechny tři české závodnice totiž předvedly v prvním kole velmi dobrý výkon a probojovaly se do bodované třicítky. Pojďme ale popořadě.

První kolo zvládla z Češek nejlépe Klára Ulrichová (84 m), která obsadila 23. místo, hned za ní se zařadila Anežka Indráčková (84,5 m) a její starší sestra Karolína pronikla do druhého kola jako poslední třicátá postupující za skok do vzdálenosti 79,5 metru.

Karolína Indráčková zaznamenala ve druhém kole výrazné zlepšení, zaznamenala 88 metrů a v pořadí poskočila na konečné 24. místo, přeskočila tedy šest svých soupeřek, včetně obou krajanek.

„Hodně jsem se bála o postup, protože se mi první skok nepovedl. Do druhého skoku už jsem šla s čistou hlavou a měla jsem z něj velkou radost. Jedná se o dobré posílení sebevědomí, že naše cesta směřuje správným směrem,“ řekla nejlepší Češka po závodě.

Sestry se seřadily pěkně za sebou. Anežka Indráčková přidala do statistik 85 metrů a umístila se na velmi pěkném 25. místě, čímž si stanovila nové kariérní maximum mezi elitou.

„Jsem hodně překvapená, ale zároveň spokojená. Ještě aby ne, když jsem si vyskočila svůj nejlepší výsledek a konečně mám body. Každopádně pořád cítím, že je co zlepšovat, mezery ve skocích jsou, a to i navzdory skvělému výsledku,“ svěřila se mladší ze sesterské dvojice Anežka Indráčková.

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na Kláru Ulrichovou, jež si sice za 81 metrů ve druhém kole mírně pohoršila, ale ani 28. pozice rozhodně není k zahození, jak následně sama potvrdila.

„Spadl mi velký kámen ze srdce, moc jsem doufala, že začnu Světový pohár na bodech. Přestože po solidním prvním kole nebyl druhý skok dle mých představ, tak výsledek beru všema deseti a jedná se o dobrý odrazový můstek do dalšího průběhu sezóny,“ nechala se po závodě slyšet Klára Ulrichová.

Prvenství vybojovala japonská skokanka Juki Itová (90,5 a 94 m), která v dramatickém souboji porazila o 1,9 bodu druhou Francouzku Josephine Pagnierovou (92 a 92,5 m), třetí příčku pro sebe uzmula Kanaďanka Alexandria Loutittová (96 a 88,5 m).

V sobotu skákali i muži. Z kvalifikace se do hlavního závodu probojoval Roman Koudelka, bohužel ale body nezískal, když za 91,5 metru skončil pátý pod čarou postupu na 35. místě.

Skvělou formu v úvodu sezony nabral Stefan Kraft, který ani ve třetím závodě nenašel přemožitele a se skoky do vzdálenosti 104 a 92,5 metru pokořil druhého Andrease Wellingera (99 a 92 m) z Německa o rovných pět bodů, na stupně vítězů se postavil ještě krajan vítěze Daniel Tschofenig (97,5 a 94 m).

Světový pohár v Lillehammeru pokračuje v neděli, ženy i muži vymění střední můstek za velký.

Oficiální výsledky závodu žen naleznete ZDE, závodu mužů ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině