Těžké rozhodování Pešatové. Chtěla jsem podpořit holky, říká o své motivaci

Těžké rozhodování Pešatové. Chtěla jsem podpořit holky, říká o své motivaci

5 min 53 s

Nepříjemný pád při závodě Světového poháru v Oberstdorfu ji málem připravilo o účast na mistrovství světa. Jak ale Zdenka Pešatová podotkla, i přes bolesti, které cítila, se nechtěla možnosti startovat po boku svých kolegyň a kamarádek v Seefeldu připravit. „Byla to hlavní motivace,“ uvedla.


Spolu s Martou Křepelkovou, Karolínou Indráčkovou a Štěpánkou Ptáčkovou se Pešatová postavila v úterý k týmovému závodu na středním můstku. Závodu, který prožil svou premiéru na mistrovství světa. Doposud ženy mohly startovat pouze v individuálních závodech a soutěžích smíšených týmů.

„Řekla jsem si, že je to buď, anebo. Hnalo mě především to, že jsem chtěla podpořit holky a odjet s nimi týmový závod. To byl můj hlavní cíl a největší motivace,“ uvedla Pešatová, která rozhodně neměla snadné rozhodování.

Při pádu v Oberstdorfu se jí naštěstí nic nestalo a vyhla se zranění, na která má docela smůlu. Její stav ale rozhodně nebyl ideální, i přes vtipkování, že by ráda hned druhý den skákala.

„V neděli mi bylo příšerně, všechno přišlo k sobě. Nemohla jsem chodit, vůbec propnout koleno. Definitivní rozhodnutí přišlo ve čtvrtek, kdy jsem to prostě riskla a šla na můstek,“ podotkla česká reprezentantka. „První čtvrteční skok v přípravě byl strašný a ani včera se mi tady nepovedl první tréninkový skok.“

Český tým v týmovém závodě obsadil konečné deváté místo a za sebou zanechal Kazašky a Američanky. Zejména tým Spojených států je cenný skalp, jelikož v této sezoně jsou tradičními soupeřkami Češek při závodech Světového poháru.

Premiéru soutěže družstev si užila i dvacetiletá Pešatová, jež skočila 90,5 metrů, nejdál z českých skokanek. „Jsem ráda, že jsem náš tým podržela a předvedla to, na co jsem momentálně měla.“

„Je to úžasná zkušenost. Jsem ráda, že mi zdraví umožnilo odjet na mistrovství světa a že jsme si poprvé zazávodily. Možná to nevyšlo úplně podle představ, ale myslím, že jsme mohly jenom překvapit a s holkama jsme všechny spokojené,“ řekla.

Pešatová si především sama sobě prokázala, že na ní pád z Oberstdorfu nezanechal žádné výraznější psychické následky. Své trápení v tréninku přisuzuje spíš vleklým problémům s kolenem, které dostalo i na německém můstku před mistrovství světa pořádně zabrat.

„„V hlavě už to moc nemám. Nelimituje mě ani tak strach, jako spíš koleno. Doufám, že minimálně takhle mi to vydrží i do středečního závodu. Kdyby to bylo zase o něco lepší, byla bych ještě radši,“ dodala.

Pešatovou, spolu s Křepelkovou, Ptáčkovou a Indráčkovou čeká ve středu kvalifikace pro individuální závod na středním můstku. Skákat se bude od 16:15.Pomoc Ukrajině