Těsnému závodu SP v Hinzenbachu dominovala Chiara Kreuzerová, Indráčková na body nedosáhla

Těsnému závodu SP v Hinzenbachu dominovala Chiara Kreuzerová, Indráčková na body nedosáhla

4 min 13 s

Program Světového poháru žen v Hinzenbachu vyvrcholil již v sobotu dopoledne. Domácím divákům nabídl dvojnásobnou radost, o níž se postaraly Chiara Kreuzerová a Eva Pinkelnigová. Karolína Indráčková sice z kvalifikace postoupila bez problémů, na vytoužené body to však nakonec nestačilo.


Do kvalifikace nastoupilo 51 závodnic, mezi nimiž se opět nejlépe prosadila Eva Pinkelnigová. Svým stylově čistým pokusem o délce 87 metrů s poměrně bezpečným náskokem potěšila domácí publikum. Necelých pět bodů za ní zaostala Katharina Althausová z Německa, která dolétla na značku 85 metrů. Třetí místo v kvalifikaci pak obsadila Kanaďanka Alexandria Louitittová za skok dlouhý 84 metrů. Jediná Češka na startu Karolína Indráčková se do závodu probojovala poměrně pohodlně, a to z 35. příčky, která jí patřila za pokus o délce 74 metrů.

Kompletní výsledky sobotní kvalifikace naleznete zde.

 

Na kvalifikaci navázal hlavní individuální závod, který přinesl řadu dlouhých skoků a velmi těsné souboje. Nakonec v něm o jednu desetinu bodu zvítězila domácí Chiara Kreuzerová (89 + 88,5 m) a poprvé v této sezóně tak v individuálním závodě stanula na stupni nejvyšším. Druhé místo patřilo její týmové kolegyni a včerejší vítězce Evě Pinkelnigové, která rovněž předvedla skvělé skoky o délce 87,5 a 90 metrů. Na pódiu je doplnila Japonka Nozomi Maruyamová, autorka jednoho z nejdelších pokusů celého dne (91,5 + 90,5 m). Karolína Indráčková ani dnes na body nedosáhla. Za skok o délce 78,5 metru jí nakonec patřilo slušné 33. místo. Jedinou nepříjemností poměrně hladkého průběhu závodu byl pád Číňanky Qui Liuové, která sice dolétla na velmi slušných 89,5 metru, ale při problémech po dopadu ošklivě upadla. Okamžitě se však zvedla a odešla bez pomoci asistenta, takže se zdá být v pořádku.

Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete zde.

 

Program Světového poháru žen bude pokračovat příští víkend v rumunském Rasnově, který je poslední zastávkou před vrcholem celé sezóny, Mistrovstvím světa v klasickém lyžování v Planici.

 

Foto: NordicFocus

 Pomoc Ukrajině