Světový pohár ve Willingenu: Koudelka i Indráčková v elitní třicítce

Světový pohár ve Willingenu: Koudelka i Indráčková v elitní třicítce

3 min 22 s

Sobotní závody Světového poháru v německém Willingenu byly řádně ovlivněny počasím. Nicméně oba čeští zástupci se probojovali do druhého kola, a tak sebrali body do celkového hodnocení. Roman Koudelka skončil 29., Karolína Indráčková dokonce 21.


Jako první šly do akce ženy, avšak příroda si pro ně nepřichystala nic lehkého. Déšť byl místy opravdu extrémní, i přesto se závod dokončil.

 

Indráčková, jediná česká zástupkyně v závodě, skočila v prvním kole do vzdálenosti 101,5 metrů, což jí v součtu se známkami od stylových rozhodčích (všichni se shodli na čísle 16) stačilo na 22. příčku.

 

V kole druhém svůj výkon ještě vylepšila. Tentokrát jí bylo naměřeno 113 metrů, díky čemuž se v konečném pořadí posunula ještě o jednu příčku. Sobotní závod tak zakončila na 21. pozici.

 

Nevyzpytatelný vítr i déšť čekal na mužské závodníky. Stejně jako v ženském závodě, i tentokrát stál na startu jen jeden český zástupce. Po pauze to byl opět Roman Koudelka.

 

Tomu tréninky ani zkušební kola tolik nesedly, nicméně v závodě se mu podařilo zabrat. 

 

Hned v prvním kole zapsal 133 metrů, čímž položil více než solidní základ do kola druhého, do něhož postupoval ze sedmnáctého místa.

 

V tom se mu však dobrý skok nepodařil zopakovat. Tentokrát z toho bylo jen 117 metrů, z čehož vyplynul sešup na 29. příčku. I tak se ale jednalo o dobrý výsledek, a to hlavně kvůli zmiňovanému počasí, kvůli němuž za branami druhého kola zůstala jména jako Timi Zajc, Karl Geiger nebo Stefan Kraft.Pomoc Ukrajině