Stylové zakončení letní sezony! V Rožnově šli do akce i amatéři

Stylové zakončení letní sezony! V Rožnově šli do akce i amatéři

5 min 3 s

Tradice rožnovského veřejného závodu družstev pokračuje. O uplynulém víkendu se uskutečnil už osmý ročník, který i tentokrát posloužil jako symbolické uzavření letní sezony. Na tamních můstcích se představilo hned sedmnáct čtyřčlenných týmů, mezi kterými se nejvíce zadařilo těm slovenským. Nicméně o výsledky tentokrát opravdu nešlo.


Samotný závod proběhl 5. 11. 2022, tedy o den dříve, než tomu bylo minulý rok. Hrozilo však posunutí samotného data, jelikož docházelo k rekonstrukci jednoho z můstků. To však bylo zažehnáno obdivuhodnou prací funkcionářů a nezištných rodičů, kteří zařídili proběhnutí akce v domluveném čase a termínu.    

Skákalo se na čtyřech můstcích – K70, K38, K15 a K9. Ze čtyřčlenných mužstev měl vždy jeden závodník přidělen svůj můstek, na kterém skákal. Body se udělovaly za délku a styl skoku, ale protože šlo o hlavně o pobavení, tak pokud se skokan vydal na můstek K9 nebo K15 v kostýmu, byl mu automaticky připočten jeden metr navíc. O zábavu tedy bylo postaráno.

Na můstek K9 se i s patřičným kostýmem vydal dokonce sám předseda oddílu, který k příležitosti svých kulatých narozenin přispěl ke zpestření samotného programu.

Závod nakonec ovládli naši sousedé ze Slovenska. První místo obsadili KPSLSK B, Bystrica 1. Za nimi se umístili jejich kolegové z KPSLSK B, Bystrica 2, bronzovou pozici pro sebe symbolicky získal domácí čtyřlístek TJ Rožnov 2 ve složení: Nejedlová, Opálka, Němcová a Mikulková. Nešlo ale ani tak o výsledek, jako o setkání skokanů a skokanek s rodinami. Navíc si skoky mohli vyzkoušet i rodinní příslušníci nebo skokani, kteří už nahoře na můstku delší dobu nebyli a chtěli opět zažít tento opojný pocit.

Všichni si slavnostní zakončení letní sezony náramně užili. Jedinou kaňkou bylo nepříznivé počasí, které pořadatelům skoro vůbec nepřálo. Důležité však bylo, že všichni ze závodu odešli bez zranění. Závodníci i funkcionáři si celý projekt pochvalovali a byli rádi za opětovné uspořádání a možnost potkat se se svými vrstevníky a kolegy. Všichni tak mohli alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dnů a užít si tuto víkendovou radovánku, která opět oslovila nemalý počet malých i velkých sportovců s jejich početnými rodinnými doprovody.Pomoc Ukrajině