Stams den druhý: Znisczol vyhrál před domácím Hayböckem, Češi opět za branami druhého kola

Stams den druhý: Znisczol vyhrál před domácím Hayböckem, Češi opět za branami druhého kola

3 min 21 s

Kontinentální pohár mužů ukončil svou rakouskou štaci nedělním závodem na můstku HS105. V něm byl nejlepší Polák Aleksander Znisczol, za ním se v těsném závěsu seřadili domácí Michael Hayböck a Nor Anders Fannemel. České duo Filip Sakala a Benedikt Holub se do druhého kola neprobojovalo.


Stejně jako do sobotního závodu promluvilo i do toho nedělního 58 skokanů čtrnácti národností. České barvy reprezentovali Filip Sakala a Benedikt Holub. Oba borci si chtěli vylepšit výsledky z předešlého dne. Benedikt Holub v prvním kole dopadl do vzdálenosti 82.5 metrů a skončil na konečném 50. místě. To Filip Sakala se za 86 metrů dlouhý skok dostal na 45. pozici, druhé kolo tedy proběhlo bez české účasti.

První rundu ovládl Nor Anders Fannemel, který doslova uletěl svým soupeřům, když doskočil na metu 116 metrů. Na druhého Poláka Aleksandra Znisczola měl náskok 4,5 metru, třetí pak byl Slovinec Lovro Kos se 109 metry. Na čtvrtém místě se umístil třetí muž sobotního závodu Němec Philipp Raimund. Včerejší vítěz Michael Hayböck sice skočil 111 metrů, ale kvůli příznivému větru proti bral jen páté místo.

Finálové kolo pořádně zamíchalo kartami, Polák Alexander Znisczol totiž odskočil zbytku startovního pole a za 120 metrů bral v součtu první příčku (112 a 120 m). Rakušan Michael Hayböck předvedl dva stylově velmi povedené skoky (111 a 109 m) a s odstupem 4,8 bodu na Poláka bral stříbro. Třetí skončil Nor Anders Fannemel, jenž nenavázal na excelentní skok z prvního kola (116,5 a 110 m).

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině