SP Willingen: Indráčková opět dvaatřicátá, Koudelka se umístil na 49. pozici

SP Willingen: Indráčková opět dvaatřicátá, Koudelka se umístil na 49. pozici

6 min 30 s

Neděle přinesla další individuální závody v rámci Světového poháru. Na můstku ve Willingenu se představili dva čeští zástupci. Karolíně Indráčkové těsně utekl postup do druhého kola a obsadila stejně jako v sobotu 32. místo. Do závodu postoupil Roman Koudelka, skončil však na 49. pozici.


Ženy šly do akce v pochmurném počasí už před polednem. Karolína Indráčková šla do závodu s číslem 6 a na její pokus vál mírný vítr proti. Česká reprezentantka předvedla skok dlouhý 96,5 metru a s celkovým ziskem 41,4 bodu se umístila na konečné 32. pozici. Od postupu do druhého kola ji dělilo rovných šest bodů.

Závod žen si podmanily japonské závodnice. Na třetí pozici se umístila Sara Takanašiová, která předvedla pokusy dlouhé 137,5 a 133 metrů. Ještě lépe se skoky podařily její reprezentační kolegyni. Nozomi Marujamová skočila 133 a 136,5 metru, což je sice v součtu méně metrů, více bodů však nasbírala za styl a horší povětrnostní podmínky. Šampionkou se ve Willingenu stala Japonka Júki Itóová, která zapsala skoky dlouhé 137 a 135,5 metru.

Mužská kvalifikace do závodu započala o půl třetí odpoledne. Český reprezentant Roman Koudelka předvedl pokus dlouhý 113 metrů v poměrně slušných podmínkách. Tento skok stačil na celkovou 35. pozici a bezpečnou kvalifikaci do hlavního závodu. Pod čárou naopak zůstal Kamil Stoch. Prolog opanoval Halvor Egner Granerud před reprezentačním parťákem Tandem a Slovincem Domenem Prevcem.

První kolo nabídlo podobné podmínky, bylo zataženo, závodníkům lehce mrholilo a po většinu času foukal protivítr. Roman Koudelka se v prvním kole pohoršil, předvedl skok dlouhý 97,5 metru a pohyboval se daleko od postupu. V závodu nakonec obsadil 49. příčku.

Úvodní kolo se vydařilo Manuelu Fettnerovi, který se umístil se 141 metry na třetí pozici. Daniel André Tande skočil o půl metru dál a do druhého kola šel z druhé pozice. Odskočený byl po prvním pokusu Halvor Egner Granerud, norský závodník skočil 147,5 metru a do druhého kola mířil s náskokem více než deseti bodů na druhého Tandeho.

Ve druhém kole předvedl veleskok Rjoju Kobajaši, který byl po prvním kole sedmý, jeho pokus měl hodnotu 145,5 metru a díky tomu stoupal pořadím, až se uvelebil na konečné druhé pozici mezi dvojicí Norů. Na třetí pozici skončil Daniel André Tande, který se v nedělním závodě potkal s formou už od kvalifikačních skoků. Závod opanoval suverénním způsobem fenomén Halvor Egner Granerud. Vítěz letošního Turné čtyř můstků si připsal další velké vítězství, když druhého Kobajašiho překonal v součtu o více než 20 bodů. Na pódiu pro tři nejlepší navíc nechyběl od 18. prosince, kdy se závodilo v Engelbergu a navyšuje svůj náskok v čele Světového poháru.

Kompletní výsledky ze závodního víkendu ve Willingenu najdete pod tímto odkazem.

Světový pohár se nyní přesouvá za oceán. Už příští víkend se bude závodit v Lake Placid, kde se uskuteční individuální i týmové závody. O týden později čeká na skokany poslední zastávka před blížícím se světovým šampionátem, který od 21. února hostí slovinská Planica.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině