Sobotní program v Bischofshofenu byl bez české účasti, závod ovládl Marius Lindvik

Sobotní program v Bischofshofenu byl bez české účasti, závod ovládl Marius Lindvik

4 min 30 s

Po skončení Turné čtyř můstků se Světový pohár mužů ještě jeden víkend zdržel v rakouském Bischofshofenu, kde se v sobotu konala kvalifikace a následně individuální klání. Zatímco kvalifikaci dominovali Japonci, první dvě místa v hlavním závodě patřila Norům. Čeští reprezentanti z Bischofshofenu chyběli, hned po skončení Turné totiž odjeli trénovat a připravovat se na další závod SP v Zakopaném.


Do kvalifikace na můstku Paula Außerleitnera s konstrukčním bodem HS142 nastoupilo 62 skokanů. Nejdále z nich dolétl Japonec Yukiya Sato, který s pokusem o délce 139 v kvalifikaci zvítězil. Dva metry za ním zaostal jeho týmový kolega a suverén letošní sezóny, Rjoju Kobajaši. Třetí byl pak Rakušan Jan Hörl se skokem dlouhým 136,5 metru.

 

Půl hodiny po skončení kvalifikace započal závod. Relativně stabilní povětrnostní podmínky přinesly několik pokusů za 135 metrů. O nejdelší z nich se dělili dva závodníci, Marius Lindvik a Philip Aschenwald, na pódium se však nakonec dostal pouze první zmíněný. Třiadvacetiletý Nor předvedl dva stylově čisté skoky o délce 133,5 a 139 metrů, které mu vynesly vítězství – první v této sezóně, čtvrté v jeho kariéře. Na druhém místě byl jeho týmový kolega Halvor Egner Granerud s pokusy dlouhými 133,5 a 136 metrů. Na pódiu je pak doplnil domácí Jan Hörl, který ke 131,5 metrům z prvního kola přidal úctyhodných 137 metrů v kole druhém, a tak si výrazně polepšil.

 

Naopak průběžnému lídrovi pořadí SP, Rjoju Kobajašimu (135 + 133,5 m) druhé kolo tolik nevyšlo a nakonec obsadil čtvrtou pozici. Autor nejdelšího skoku prvního kola, již zmíněný Philip Aschenwald (139 + 131,5 m), ve finále na svůj vydařený pokus nenavázal a skončil pátý. Sobotní závod také přinesl dva pády. V prvním kole upadl po zranění navrátivší Němec Severin Freund, v kole druhém pak osmnáctiletý Rus Danil Sandreev. Zdá se však, že ani jeden z nich nebyl zraněn.

Zítra je v Bischofshofenu na programu týmový závod, který odstartuje v 16 hodin.

 

Kompletní výsledky sobotní kvalifikace naleznete zde.

Výsledkovou listinu individuálního závodu najdete pod tímto odkazem.

Průběžné pořadí seriálu SP mužů naleznete zde.

 

Foto: NordicFocusPomoc Ukrajině