Slovinci ovládli závod družstev ve větrném Zakopaném, český tým skončil na osmém místě

Slovinci ovládli závod družstev ve větrném Zakopaném, český tým skončil na osmém místě

5 min 28 s

Po zrušené páteční kvalifikaci byl v Zakopaném na programu týmový závod. Větrné klání nabídlo zajímavou podívanou polským fanouškům, kteří se po dlouhé době mohli vrátit na tribuny pod můstkem HS140. I české barvy zde tentokrát měly své reprezentanty, kteří mohli nahlédnout do druhého kola. Kromě dvacetiletého Radka Rýdla, jenž měl v závodu Světového poháru svou životní premiéru, v týmu figurovali také Filip Sakala, Viktor Polášek a Roman Koudelka. Z devíti týmů na startu byl vůbec nejsilnějším ten ze Slovinska.


Vítězná čtveřice skákala ve složení Lovro Kos, Peter Prevc, Timi Zajc a Anže Lanišek. Za zmínku rozhodně stojí dva slovinské pokusy za hranici 140 metrů, které ve druhém kole připsali Prevc (133,5 + 140,5 m) a Lanišek (129 + 140,5 m). Téměř sedmdesát bodů za Slovinci zaostal tým Německa a jeho reprezentanti Severin Freund, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler a Karl Geiger. Zatímco Eisenbichler v druhém kole předvedl nejdelší pokus celého závodu o délce 141,5 metru, Leyhe skočil v nepříliš příznivých podmínkách jen 117 metrů a zaznamenal tak bodovou ztrátu. Třetí příčka patřila závodníkům z Japonska. Ti nastoupili v pořadí Yukiya Sato, Junširo Kobajaši, Naoki Nakamura a Rjoju Kobajaši. Až na 115,5 metrů Sata v prvním kole předvedli vyrovnané výkony a za Němci zaostali jen o 0,6 bodu.

 

Závod za Českou republiku odstartoval Sakala, jenž ve slušných podmínkách předvedl skoky o délce 108,5 a 117,5 metru. Druhý v pořadí, Radek Rýdl, pak připsal 112 a 107 metrů. Jako třetí z českého týmu jel Viktor Polášek, který ke 115,5 metrům v kole prvním přidal ještě slušných 126,5 v kole druhém. Čtveřici uzavíral zkušený Roman Koudelka, který přispěl 117 a 119 metry. Češi si tak připsali prvních padesát bodů do pořadí Poháru národů, v němž aktuálně figurují na deváté pozici.

 

Benjamínek týmu Radek Rýdl komentuje svou dnešní zkušenost takto:,,Atmosféra v Zakopaném byla úžasná, polské diváky mám rád. Pro mě to byl první závod SP v životě a skákat tu mě opravdu velmi bavilo. I moje skoky se postupně zlepšovaly, ty nejlepší jsem předvedl v závodě. Navíc jsem se tu setkal s největšími hvězdami skoku přímo na můstku, vídat je každý týden, na to by se hezky zvykalo. Každopádně mám před sebou ještě spoustu práce“.

Program pokračuje v neděli individuálním závodem, který odstartuje v 16 hodin.

 

Kompletní výsledky sobotního závodu družstev naleznete zde.

Průběžné pořadí Poháru národů je pod tímto odkazem.Pomoc Ukrajině