Skvělý víkend Indráčkové s Ulrichovou! Ve finském Lahti obě vybojovaly dvakrát TOP 10

4 min 21 s

České reprezentantky Karolína Indráčková s Klárou Ulrichovou si po norském Raw Air Turné odskočily do finského Lahti, kde se tento víkend pořádaly závody Kontinentálního poháru. A zastávka to pro ně byla velmi úspěšná! Obě Češky totiž dokázaly v obou závodech na velkém můstku vybojovat umístění v elitní desítce!

V prvním závodě na velkém můstku v Lahti se více dařilo pětadvacetileté Indráčkové, které se povedlo vybojovat parádní šesté místo. Do závodu založila v prvním kole se 106 metry a figurovala na osmém místě. Ve finálové části závodu si v silném větru pod lyže polepšila na 109,5 metru a posunula se na zmíněnou šestou pozici.

Přinejmenším v rámci prvního kola ale prohrávala se svou krajankou Ulrichovou. Té se úvodní část prvního závodu vydařila bezvadně a vybojovala průběžné páté místo za 113 metrů. Ve druhém kole měla Ulrichová rovněž silný vítr pod lyže, ale trochu ji panující podmínky rozhodily. V letové fázi se dostala do problémů a nakonec skočila pouze 102 metrů, kvůli čemuž se propadla na konečné osmé místo.

Ve druhém závodě v Lahti si obě Češky pořadí prohodily a tentokrát byla úspěšnější Ulrichová. Osmnáctiletá skokanka předvedla 103 a 107,5 metru, což ji vyneslo na konečnou sedmou příčku a pouhý metr ji dělil dokonce od umístění v elitní pětce.

Indráčkové se první kolo vůbec nepovedlo. Skočila 98 metrů a usadila se až na 11. pozici. Ve druhé části závodu si ale výrazně polepšila, skočila 109 metrů a vybojovala posun na konečné deváté místo.

O víkendu v Lahti skákal mezi muži také Radek Rýdl, tomu se ale na body prokousat nepodařilo. V sobotním závodě skočil 107 metrů a obsadil konečné 32. místo. V neděli si metrově polepšil, ale ani 109,5 metru nestačilo na postup do druhého kola. Rýdl se umístil na 31. příčce.

Výsledky prvního závodu žen naleznete zde, druhého závodu zde.

Výsledky prvního závodu mužů naleznete zde, druhého závodu zde.