Skokanky na lyžích jdou do přípravy s novým trenérem. Povede je Dominik Ďurčo

Skokanky na lyžích jdou do přípravy s novým trenérem. Povede je Dominik Ďurčo

5 min 18 s

České skokanky na lyžích vstupují do přípravy na nadcházející sezonu pod novým reprezentačním trenérem. Martina Bayera, jenž se z rodinných důvodů rozhodl u týmy nepokračovat, nahradil Dominik Ďurčo.


Slovenský bývalý závodník a současný trenér Dominik Ďurčo s reprezentací žen spolupracoval již v minulé sezoně. Nyní se posouvá do pozice hlavního trenéra, a české skokanky na lyžích tak povede už v přípravě na další sezonu, ve které mimo jiné budou bojovat o účast na zimních olympijských hrách 2026.

Dosavadní hlavní trenér Martin Bayer se po dvou letech vedení ženského týmu rozhodl z rodinných důvodů smlouvu na další období neprodloužit.

„Je nám to líto, ale postoji Martina rozumíme a plně ho respektujeme,, říká Vítek Háček, předseda Úseku skoku na lyžích SLČR. „Za odchodem není třeba hledat nějakou senzaci, je to prosté. Martin má svou rodinu ve Slovinsku, dojíždění do Čech pro něj bylo leckdy složité. Nyní se mu naskytla pracovní příležitost nedaleko domova, tak ji pochopitelně přijal.“

„Práce u ženské reprezentace pro mne byla obrovskou zkušeností, možná i zážitkem. Ženský skok je jiný, dostáváte se do situací, které v mužském týmu neřešíte. Také je to mnohem emotivnější prostředí, holky více prožívají úspěchy i neúspěchy. Asi mi bude ta atmosféra chybět. Děvčata jsou cílevědomá, snaží se na sobě dále pracovat, s nadcházející olympijskou kvalifikací přichází i další motivační impuls. Po dlouhé době je také český ženský skok schopen postavit do týmového závodu čtyři dobré skokanky,, říká o dvou prožitých letech u ženské reprezentace odcházející trenér Martin Bayer. O záměru přesunout se blíže domovu informoval vedení českého skoku s předstihem, aby byl dostatek času zajistit adekvátního nástupce. „S nastupujícím trenérem Dominikem Durčem se dobře znám, spolupracovali jsme spolu v celém posledním roce. A s týmem nadále zůstává i můj asistent Jaroslav Šimek. Jsem přesvědčen, že děvčata budou v dobrých rukou,, doplňuje Martin Bayer.

„Martin Bayer odvedl u ženského týmu kus práce. Všichni se shodujeme, a myslím, že to tak vidí i fanoušci, že poslední sezónu ženského týmu lze zařadit k těm vůbec nejúspěšnějším. Za to patří Martinovi jako hlavnímu trenérovi velký dík. Jménem celého vedení českého skoku na lyžích mu přeji, aby jeho další kariéra byla nejméně tak úspěšná, jako jeho dva poslední roky u českého týmu,“, říká Filip Sakala, sportovní ředitel.Pomoc Ukrajině