Skokani budou na juniorském MS bez Anežky Indráčkové

Skokani budou na juniorském MS bez Anežky Indráčkové

7 min 3 s

Měla být jednou z největších favoritek z české výpravy na juniorském mistrovství světa ve slovinské Planici a sahat po cenných kovech, nakonec ale ze zdravotních důvodů startovat nebude. Anežku Indráčkovou skolila před sezónním vrcholem mononukleóza a s největší pravděpodobností do závodů v letošní sezóně již nezasáhne.


Sedmnáctiletá Anežka Indráčková patří mezi největší naděje českého skoku na lyžích. V letošním roce zapsala premiérové vítězství v interkontinentálním poháru, body sbírá i v rámci Světového poháru. To i přesto, že v sedmnácti letech má pochopitelně nejzářnější roky své kariéry ještě před sebou. Na mládežnické olympiádě v korejském Gangwonu jí těsně uteklo pódium a skončila čtvrtá. 

 

Veškerou svoji pozornost pak směřovala k mistrovství světa juniorů, které už příští týden hostí slovinská Planica. Právě tam v roce 2007 ovládl Roman Koudelka juniorský šampionát, pro české barvy tak jde o dobře známou destinaci. Největší naděje letošního roku Anežka Indráčková ale bude na místě chybět, jen pár dnů před startem ji totiž skolila mononukleóza.

 

„Za celý úsek nás mrzí, že se Anežka nezúčastní juniorského mistrovství světa, zvláště když je v letošní sezóně ve výborné formě a měla by šanci atakovat nejvyšší příčky. Zároveň ale víme, že toho má spoustu ještě před sebou a může se zúčastnit i v dalším roce a ukáže tam svoji sílu. Víme, jaké jsou u mononukleózy doby návratu do tréninku a vzhledem k tomu, že se sezóna překlápí do své druhé poloviny, tak je málo pravděpodobné, že by do ní ještě zasáhla,“ řekl předseda úseku skoku na lyžích Vít Háček.

 

„Moc mě mrzí, že se nezúčastním závodů na MSJ. O dost víc líto mi ale je, že se tak neposkládá ženské družstvo do týmového závodu, na který jsme se s holkama společně moc těšily. Teď mi nezbývá, než jen popřát holkám hodně štěstí do individuálu a budu jim na dálku držet palce,“ vzkazuje česká reprezentantka.

 

„Pochopitelně, dočasná absence Anežky Indráčkové je pro OSÚ SL velká ztráta, už vzhledem k tomu, že jsem přesvědčený o tom, že Anežka byla favoritkou na medaili. Nicméně, Anežce je pouze 17 let a největší výzvy, jako jsou olympijské hry a mistrovství světa, jsou teprve před ní, proto si myslím, že v tuto chvíli nemá smysl cokoliv riskovat a zdraví je přednější,“ řekl k situaci Filip Sakala.

 

Do Planice tak odcestují za skok na lyžích děvčata Veronika Jenčová, Klára Ulrichová a Natálie Nejedlová, za chlapce to budou David Rygl, Jan Ošmera, Daniel Škarka a Josef Buchar.

 

Mistrovství světa juniorů začíná pro skokany na lyžích 7. února, kdy je na programu hlavní závod dívek, o den později jdou do akce i kluci. Týmového závodu žen se kvůli absenci Indráčkové český tým nezúčastní, další české zástupce na můstku tak uvidíme 10. února v týmovém závodu chlapců. Program skokanů uzavře o den později mixový závod družstev taktéž s českou účastí.

 

Nominace skokanů na MSJ 2024

 

Dívky: Veronika Jenčová, Klára Ulrichová, Natálie Nejedlová

Chlapci: David Rygl, Jan Ošmera, Daniel Škarka, Josef BucharProgram skokanů na MSJ 2024

Středa 7. února 11:00 - Závod dívek

Čtvrtek 8. února 19:00 - Závod chlapců

Sobota 10. února 19:00 - Závod družstev, chlapci

Neděle 11. února 19:00 - Závod mixových družstev

 Pomoc Ukrajině