Škarka na Alpen Cupu mezi elitou, obsadil šestou pozici

Škarka na Alpen Cupu mezi elitou, obsadil šestou pozici

4 min 52 s

Čeští mladíci se vydali k dalším závodům Alpen Cupu. Tentokrát se skákalo nedaleko slovinského města Kranj. Nejvíce zazářil Daniel Škarka, který se blýskl velmi dobrým šestým místem. Vyskákal si tak kariérní maximum v závodech Alpen Cupu.


Tréninkový skok absolvovalo pět českých skokanů. Nejlépe se zadařilo Danielu Škarkovi, který se předvedl pokusem dlouhým 95 metrů, což v kombinaci všech proměnných stačilo na 6. pozici. I tréninkový skok ve zkušebním kole před závodem se šestnáctiletému závodníkovi vydařil, když dolétl na značku 101,5 metru.

Další reprezentanti obsadili v tréninkových skocích spíše zadní příčky. Petr Vaverka se pohyboval kolem čtyřicáté pozice. Jan Ošmera, Vojta Stolarz a Štěpán Kysel skákali kolem 75 metrů a většinou obsazovali pozice kolem šedesátého místa.

V prvním kole hlavního závodu byla situace obdobná. Pro velmi dobrou pozici do druhého kola si dolétl Daniel Škarka, český závodník se prezentoval nejdelším skokem prvního kola, když zapsal 108,5 metru. Měl však jedny z nejlepších podmínek na můstku, a tak za vítr nepřipisoval tolik bodů jako jeho soupeři. I přesto držel po prvních pokusech pátou pozici.

Petr Vaverka si připsal pokus měřící 87 metrů, což stačilo po prvním kole na 46. příčku. Trojice zbylých Čechů se pohybovala na chvostu výsledkové listiny. Jan Osmera si připsal pokus dlouhý 77 metrů, který mu zajistil 63. místo. Vojta Stolarz skočil stejně jako jeho reprezentační kolega 77 metrů a skončil 65. pozici. Štěpán Kysel zapsal 67 metrů a uzavíral celkovou výsledkovou listinu na 66. příčce.

První kolo opanoval domácí Maksim Bartolj, který při horších podmínkách skočil 104 metrů.

Ani ve druhém kole si Češi z chvostu nepolepšili, Stolarz, Ošmera a Kysel se seřadili na pozicích číslo 64, 65 a 66. Krapet si pohoršil i Petr Vaverka, který druhým pokusem zapsal 89,5 metru a obsadil konečnou 49. pozici.

Daniel Škarka zapsal opět skok přes sto metrů, konkrétně dolétl až na značku 104 metrů a oproti kolu prvnímu si o jednu příčku pohoršil. Český reprezentant zakončil závod na šesté pozici, připsal si tak nové kariérní maximum v závodech Alpen Cupu.

Závod opanoval Jonas Schuster, který si připsal druhým skokem nejdelší pokus dne, když dolétl na metu 112 metrů. Domácí Maksim Bartolj skončil na druhé pozici. Bronzový stupínek obsadil Rakušan Stephan Embacher.

Kompletní výsledky naleznete pod tímto odkazem.

 Pomoc Ukrajině