Silvestrovský závod v Ljubnu ovládla domácí Križnarová, Anežka Indráčková těsně za body

Silvestrovský závod v Ljubnu ovládla domácí Križnarová, Anežka Indráčková těsně za body

4 min 18 s

Premiérový silvestrovský závod žen ve slovinském Ljubnu měl i trojité české zastoupení. Nejblíže z Češek se dostala k postupu do druhého kola Anežka Indráčková, která ve výsledku ztratila na elitní třicítku pouze 0,5 bodu. Premiérové vítězství v letošní zimní sezoně zapsala domácí Nika Križnarová, která tedy po čtyřech závodech narušila dominanci dosud suverénní Marity Kramerové.


Zkušební kolo vyšlo nejlépe z Češek Kláře Ulrichové, která doskočila do vzdálenosti 77,5 metru a brala 33. příčku. Pokud jde o sestry Indráčkovy, tak ty se zařadily do páté desítky výsledkové listiny.

První runda vyšla českým reprezentantkám o něco lépe. Jako první na řadu přišla Karolíny Indráčková (77,5 m), která bohužel v KO duelu nevyzrála na Němku Annu Ruprechtovou (79,5 m), na kterou ztratila 6,3 bodu. V celkovém pořadí se pak naše nejzkušenější závodnice umístila na 37. příčce.

O metr a půl více než Karolína skočila Klára Ulrichová, jenže v KO souboji narazila na domácí Niku Križnarovou, která se v Ljubnu prezentuje skvělou formou. Tu potvrdila, zapsala 91,5 metru a přiřknula české skokance 39. pozici.

Fantasticky si vedla v úvodním kole Anežka Indráčková. Ta sice podle předpokladů nestačila na Němku Katharinu Althausovou (91 m), nicméně její skok do vzdálenosti 81 metrů málem stačil na senzační postup. Patnáctileté závodnici bohužel štěstí příliš nepřálo, v konečném pořadí první rundy ztratila na elitní třicítku 0,5 bodu.

Po první polovině individuálního klání, které doprovázely poměrně klidně povětrnostní podmínky, vedla Rakušanka Marita Kramerová (94 m), kterou na průběžných stupních vítězů doplnily Slovinky Nika Križnarová a Ema Klinecová (91 m).

Finále přineslo slovinskou radost. Kramerová nenavázala na předchozí pokus a zapsala „jen“ 89 metrů, čehož využila Križnarová a se svým veleskokem do vzdálenosti 94,5 metru uzmula první příčku. Umístění na bedně pak uzavřela Ema Klinecová (91 m).

Světový pohár v Ljubnu pokračuje už zítra. Start kvalifikace je naplánován na 10:45, hlavní závod pak započne v 16:00.

Kompletní výsledky ZDE. Pomoc Ukrajině