Sezona skokanek je u konce. Karolína Indráčková obsadila konečné 47. místo

4 min 33 s

Sezona 2022/23 ve skoku na lyžích žen v pátek uzavřela své brány. V závěrečném závodě ve finském Lahti české reprezentantky nestartovaly, a tak si Karolína Indráčková už nemohla vylepšit své konto, které se v tomto ročníku zastavilo na 17 bodech. To jí vyneslo konečné 47. místo v hodnocení seriálu.

Poslední závod sezony ve finském Lahti nakonec vyhrála Japonka Juki Itoová před Norkou Annou Odine Stroemovou a Němkou Katharinou Althausovou, přičemž na velkém můstku rozhodoval o pořadí na prvním až třetím místě v přepočtu pouhý jeden metr!

Výsledky pátečního závodu už nemohly nijak ovlivnit konečné pořadí Světového poháru. Velký křišťálový globus po 26 závodech vybojovala Rakušanka Eva Pinkelnigová se ziskem 1662 bodů. Druhou v pořadí Katharinu Althausovou porazila o 165 bodů.

Českým reprezentantkám se v uplynulé sezoně Světového poháru tolik nedařilo. Jedinou, která dokázala bodovat, byla Karolína Indráčková. Pětadvacetiletá skokanka nakonec vybojovala 17 bodů, když dvakrát bodovala na středním můstku v německém Hinterzartenu. V lednu se Indráčkové povedlo obsadit ve dvou závodech na tamním můstku 20. a 25. místo.

V celkovém hodnocení Světového poháru skončila Indráčková na 47. místě. Oproti minulým sezonám tak prožila nejzkušenější Češka menší propad. V sezoně 2021/22 posbírala v závodech SP 82 bodů a obsadila 34. příčku, v sezoně 2020/21 pak se 47 body skončila na 35. pozici.

Druhá pravidelná účastnice Světového poháru, Klára Ulrichová, se v sezoně 2022/23 na body neprokousala. Oproti Indráčkové ovšem dokázala na mistrovství světa v Planici vybojovat na velkém můstku postup do druhého kola, čímž splnila jeden ze svých velkých cílů.

Na body se nedostala ani šestnáctiletá Anežka Indráčková, která startovala ale pouze ve dvou prosincových závodech v rakouském Villachu. Většinu sezony strávila v nižších kategoriích, přičemž v rámci Alpen Cupu slavila dokonce jedno vítězství. Jednou byla také třetí, stejně jako v jednom ze závodů FIS Cupu. Na Evropském olympijském festivalu mládeže v Itálii pak vybojovala bronzovou medaili a může hodnotit uplynulou sezonu jako nadmíru úspěšnou.

Konečné hodnocení Světového poháru skokanek na lyžích v sezoně 2022/23 naleznete zde.