Sezóna odšpuntována! Do sobotních závodů ve Wisle se kvalifikovali tři Češi

Sezóna odšpuntována! Do sobotních závodů ve Wisle se kvalifikovali tři Češi

4 min 25 s

Čekání je u konce! Sezona 2022/2023 konečně začala! V pátek 4. listopadu skokani a skokanky absolvovali první kvalifikaci nového ročníku. Do sobotních závodů ve Wisle se kvalifikovali obě české dívky a Roman Koudelka.


První listopadový pátek se konala na můstku v polské Wisle kvalifikace na první závod nového ročníku. Z ní se do hlavního závodu probojovaly obě Češky, z mužů uspěl pouze Roman Koudelka.

Ženy šly do akce ve 14 hodin. Klára Ulrichová se díky svému skoku zařadila na celkovou 35. příčku. Osmnáctiletá Češka během svého pokusu dolétla na solidních 97,5 metrů. Její týmová kolegyně Karolína Indráčková předvedla o chlup lepší pokus. Zkušenější česká reprezentantka si připsala pokus dlouhý 106,5 metru, lepší známky jí udělili i styloví rozhodčí. Pětadvacetiletá skokanka na lyžích obsadila v kvalifikaci postupovou 31. pozici.

První příčku v kvalifikaci obsadila Ema Klimecová, slovinská závodnice doskočila na metu 128,5 metrů. Za Slovinkou se umístila Norka Silje Opsethová, která sice skočila o metr dále, na dopadu však byla méně jistá než její soupeřka. Třetí pozici obsadila Slovinka Nika Križnarová, která založila pokusem dlouhým 127 metrů.

Muži skákali až v pátek v podvečer. Kvalifikačním skokům předcházely dva tréninkové a už v nich to nebyla z českého pohledu žádná sláva. Nejdelší český pokus předvedl Filip Sakala, který dolétl do vzdálenosti 111,5 metrů.

V ostré kvalifikaci si Sakala pohoršil na 108 metrů a obsadil nepostupovou 65. příčku. Týmový kolega Radek Rýdl dokonce skočil pouze 102 metrů, měl ale lepší hodnocení od stylových rozhodčích, a tak se umístil o čtyři pozice před Sakalou. Jediným Čechem, který se představí v sobotní soutěži je Roman Koudelka, kterému na 48. příčku stačil skok dlouhý 120 metrů.

O přední pozice si to rozdali polští a norští skokani. Nejdelší pokus večera předvedl Dawid Kubacki, polský skokan díky výkonu dlouhému 133 metrů obsadil první pozici. Druhá příčka po kvalifikaci patřila Halvoru Egneru Granerudovi, který skočil 128 metrů. Třetí pozici obsadil Piotr Zyla, který skočil 131 metrů.

Sobotní program v poslkém středisku začíná v pravé poledne, kdy budou soutěžit ženy. Muži půjdou do akce v 16 hodin.Pomoc Ukrajině