Sestry Indráčkovy v sobotu bez bodu, Oberhof si podmanily Slovinky

Sestry Indráčkovy v sobotu bez bodu, Oberhof si podmanily Slovinky

2 min 37 s

V sobotu se v německém Oberhofu uskutečnil předposlední individuální závod Světového poháru žen v letošní sezoně. Bohužel ani jedné z Češek se nepodařilo projít do druhého kola, když Karolína Indráčková skončila 37., její sestra Anežka pak byla diskvalifikována. Zvítězila Slovinka Urša Bogatajová.


Anežce Indráčkové vyšlo zkušební kolo fantasticky. Z nájezdového okna číslo 23 doskočila do vzdálenosti 82,5 metru a obsadila 23. pozici. 77 metrů pak zapsala její sestra Karolína, což stačilo na 34. příčku.

Bohužel mladší ze sourozeneckého dua na svůj pokus v prvním kole nenavázala, když byla kvůli vybavení diskvalifikována. Zlepšení se nedočkala Karolína, když přistála na značku 67 metrů a zaujala konečnou 37. příčku.

Po úvodních skocích vedla Slovinka Urša Bogatajová (98 m), půl bodu na ni pak ztrácela její reprezentační kolegyně Nika Križnarová (96,5 m). Průběžné stupně vítězů uzavírala domácí Katharina Althausová (93,5 m).

Finálová část změny v přední části výsledkové listiny nepřinesla, zvítězila Bogatajová (98,5 m), za kterou se umístily Križnarová (95,5 m) a Althausová (95,5 m).

Program zastávky Světového poháru v Oberhofu pokračuje v neděli, kdy se od 14:45 uskuteční závěrečný individuální závod.

Kompletní výsledky ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině