Sestry Indráčkovy si v Rakousku vyskákaly umístění v elitní desítce

Sestry Indráčkovy si v Rakousku vyskákaly umístění v elitní desítce

2 min 55 s

Rakouský Stams hostí tento víkend závody Interkontinentálního poháru žen, v němž startují i tři české skokanky. V sobotním prvním závodě se nejvíce dařilo Anežce Indráčkové, která vybojovala konečné sedmé místo. První desítku uzavřela její sestra Karolína.


Anežka Indráčková otevřela závod slušným skokem dlouhým 95 metrů. To nebyl vůbec špatný pokus a dostal ji do první desítky po prvním kole. Do druhé části závodu vstupovala z deváté příčky a dokázala skočit rovných 100 metrů!

To jí vyneslo nejen čtvrté místo v rámci druhého kola, ale v součtu posun na výbornou sedmou příčku. Lepší než Indráčková byly pouze Josephine Pagnierová, která skočila 105 a 107,5 metru, což jí vyneslo celkové prvenství, Annika Sieffová, Pia Lilian Kueblerová, Lara Malsinerová, Sina Arnetová a Juliane Seyfarthová.

Úspěch českých skokanek ve Stamsu podškrtla Karolína Indráčková svým desátým místem. V prvním kole předvedla zkušenější ze sester Indráčkových 93,5 metru a usadila se na jedenácté pozici. V kole druhém skočila o čtyři metry dál a dokázala využít zaváhání některých soupeřek, zejména pak Emely Torazzové, kterou v celkovém pořadí přeskočila.

Ve Stamsu skákala také Veronika Jenčová. V prvním kole předvedla 86 metrů, na což navázala skokem dlouhým 89 metrů a obsadila konečné 21. místo.

Kompetní výsledky naleznete zde.

Foto: Nordic Focus

 Pomoc Ukrajině