Sestry Indráčkovy bodovaly v Lillehammeru i na velkém můstku

Sestry Indráčkovy bodovaly v Lillehammeru i na velkém můstku

5 min 28 s

Víkend skokanů a skokanek na lyžích v norském Lillehammeru zakončily závody na velkém můstku. Body opět zaznamenaly sestry Indráčkovy, 23. Karolína skončila těsně před 24. Anežkou. Mezi muži postoupil z kvalifikace Roman Koudelka, do druhého kola se ale neprocpal. Výhru slavili Pagnierová a Kraft.


Také v neděli skákaly jako první ženy. Hlavnímu závodu předcházela kvalifikace, z níž se dokázaly prodrat mezi postupovou čtyřicítku pouze sestry Indráčkovy, třetí desítku otevírala Karolína (114 m) a 25. místo obsadila Anežka (109,5 m).

 

Dopoledním programem skončil závodní víkend pro 44. Kláru Ulrichovou (98 m), jež tedy po sobotě další body nepřidala, o příčku za krajankou byla čtvrtá česká žena Veronika Jenčová (95,5 m).

 

Obě kvalifikované české ženy se zvládly prokousat do druhého kola a dokonce se seřadily pěkně za sebou, 22. Anežka Indráčková (115 m) byla před Karolínou (116 m) o pouhé dvě desetinky.

 

Druhé kolo přineslo prohození pozic mezi českými skokankami. Karolína Indráčková přidala do statistik 115 metrů a ve výsledku brala 23. pozici, mladší sestru a 24. nejlepší ženu závodu Anežku (113 m) přeskočila o 4,4 bodu.

 

Závod hodnotím pozitivně. Zase beru body, je to pěkný start do sezony, ještě nikdy se mi nepovedlo, abych bodovala ve dvou úvodních závodech sezóny. Jsem zároveň i strašně ráda za Anežku, že boduje a můžeme tyto radosti sdílet spolu,svěřila se Karolína Indráčková po závodě na velkém můstku.

 

K úspěchu se vyjádřila i mladší ze sesterského dua Anežka. Je to ještě větší překvapení než v sobotu, protože upřímně nemám tolik zkušeností, abych si na velký můstek věřila. Z víkendu v Lillehammeru jsem nadšená, skoky jsem si užila a dokázal jsem si, že i na velkém můstku se dokážu poměřovat se soupeřkami,sdělila.

 

Prvenství vybojovala s komfortním náskokem 5,9 bodu Francouzka Josephine Pagnierová (140,5 a 134,5 m), stříbro získala Kanaďanka Alexandria Loutittová (139,5 a 135,5 m) a bronzovou pozici uzmula Norka Eirin Maria Kvandalová (135,5 a 132,5 m).

 

Řada přichází na muže. Stejně jako na středním, tak i na velkém můstku se Roman Koudelka dokázal kvalifikovat do hlavního závodu, za skok do vzdálenosti 120 metrů uzavíral čtvrtou desítku pořadí.

 

Hlavní závod výrazné zlepšení od Romana Koudelky nepřinesl, takže cesta české jedničky v závodě na hlavním můstku skončila po prvním kole, s výkonem 114 metrů obsadil 34. příčku.

 

Neporazitelnost udržel rakouský skokan Stefan Kraft (134 a 141,5 m), jenž zdolal opět druhého Němce Andrease Wellingera (135 a 143 m), stupně vítězů doplnil další Rakušan Jan Hörl (139 a 137,5 m).

 

Ženy mají příští víkend volno, muže čekají dva závody na velkém můstku v německém Klingenthalu.Pomoc Ukrajině