Rýdl otevírá sezónu sedmým místem na Memoriálu Jiřího Rašky, vítězí Němec Erich Fuchs

Rýdl otevírá sezónu sedmým místem na Memoriálu Jiřího Rašky, vítězí Němec Erich Fuchs

5 min 22 s

První ze závodů FIS cupu mužů v sezóně 2022/2023 se pořádal na české půdě. Ve frenštátském areálu Na Horečkách se představilo celkem 61 skokanů ze 12 zemí, mezi nimi i početný zástup domácího týmu, čítající 14 reprezentantů. Skvěle se dokázal prosadit Radek Rýdl, neztratil se však ani sdruženář Tomáš Portyk.


Závodu, který se konal za nepříliš stabilních povětrnostních podmínek, s přehledem dominoval Erich Fuchs. Jednadvacetiletý Němec ovládl se skokem o délce 99,5 metru první kolo. Své vítězství potvrdil v kole druhém, kdy ještě 6 metrů přidal a jen o 1,5 metru zaostal za rekordem můstku Viktora Poláška z roku 2019. Dlouhé skoky předvedl také zkušený Rakušan Janni Reisanauer (96,5 + 103,5 m), vítěz několika závodů FIS cupu v uplynulých sezónách. Necelých 5 bodů za ním zaostal Slovinec Jernej Presečnik s pokusy o délce 98 a 101 metrů, který tak uzavíral trojici nejúspěšnějších skokanů pátečního klání.

Za konkurencí nezaostal ani český reprezentant Radek Rýdl, když dolétl na 98 a 94 metrů. Se slušným hodnocením od stylových rozhodčích mu to pak vystačilo na 7. místo, což představuje jeho druhý nejlepší výsledek ve FIS cupu v kariéře. Na startu skokanského závodu se v rámci letní přípravy objevil také sdruženář Tomáš Portyk, který se skoky o délce 96 a 88,5 metru vybojoval úctyhodnou 16. pozici. František Lejsek skočil 97 a 92,5 metru, což mu nakonec zajistilo 22. příčku. V druhém tréninku mu ale patřilo dokonce 6. místo, čímž upozornil na dobrou formu. Domácí Benedikt Holub obsadil v závodě 25. pozici za skoky dlouhé 93 a 92 metrů. Slušně si vedl sedmnáctiletý David Rygl, který skočil 88 a 91,5 metru a na 29. místě získal cenné body do pořadí poháru FIS.

Nedaleko za postupem skončil nováček Daniel Škarka. Patnáctiletý závodník při své premiéře ve FIS cupu skočil 89,5 metru a bral konečnou 32. pozici. 42. byl zkušený Damián Lasota s pokusem o délce 81 metru. Po slušném tréninku závod nevyšel Filipu Sakalovi, který po skoku dlouhém 79,5 metru obsadil 44. místo. Hned za ním skončil Kryštof Hauser (74 m), následovaný Filipem Křenkem (72,5 m). Na 49. místě sbíral zkušenosti Jáchym Hrdina (72,5 m), dvě místa za ním pak skončil další z nováčků Jan Ošmera (66 m). František Holík a Petr Vaverka byli bohužel diskvalifikováni za nevyhovující kombinézu.

 

Kompletní výsledky pátečního závodu naleznete zde, výsledky oficiálního tréninku pak pod tímto odkazem.

Program pokračuje v sobotu závodem O pohár starosty. Zkušební kolo započne v 9:00, první soutěžní kolo pak o hodinu později.Pomoc Ukrajině