RAW Air: Koudelka v kvalifikaci uspěl, v hlavním závodě i dvě ženy

RAW Air: Koudelka v kvalifikaci uspěl, v hlavním závodě i dvě ženy

2 min 47 s

V norském Oslu se v pátek kvalifikacemi rozjelo RAW Air turné. Do sobotního hlavního závodu na můstku HS134 se podařilo postoupit Romanu Koudelkovi i Karolíně Indráčkové s Klárou Ulrichovou. Sobotní program se tak nebude týkat jen Veroniky Jenčové.


Jako první začala kvalifikace mužským závodníkům. Skákat se začalo na okně 14, nicméně posléze se o stupeň snížilo. Týkalo se to i Romana Koudelky, který skákal z nižšího nájezdu, díky čemuž připsal 3,2 bodu. Za vítr ale 1,7 odečítal, a tak se tato výhoda snížila.

 

Jeho skok byl paradoxně lepší v tréninku, jelikož kvalifikační skok do vzdálenosti 117,5 metru byl o tři metry kratší. Celkové 38. místo však pohodlně stačilo na postup.

 

Ten slaví i dvojice závodnic. Z dvaadvacáté příčky se kvalifikovala Karolína Indráčková, která skočila 109,5 metrů. Dobrou formu potvrdila i Klára Ulrichová. Ta jde do hlavního závodu z 37. místa po skoku do 103 metrů. Postup nevyšel pouze Veronice Jenčové, jíž se nepovedlo překonat hranici sta metrů.

 

Mužskou kvalifikaci ovládl Rakušan Daniel Huber před Johannem Andrem Tandem a Mariusem Lindvikem. Nejlépe z žen se umístila trojice Eirin Maria Kvandaovál, Silje Opsethová a Eva Pinkelnigová.

 

Program v Oslu zítra začne mužským závodem od 14:40, ženské klání je v plánu od 16:45.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Foto: Nordic Focus

 Pomoc Ukrajině