Rakušani zvítězili v týmovém závodu v Bischofshofenu a převzali tak vedení v poháru národů

Rakušani zvítězili v týmovém závodu v Bischofshofenu a převzali tak vedení v poháru národů

5 min 24 s

Za silného sněžení se v rakouském Bischofshofenu konal týmový závod mužů, do nějž nastoupilo osm čtyřčlenných družstev. České barvy zde zástupce neměly, reprezentace pod vedením Vasji Bajce se vydala trénovat před dalším závodem Světového poháru v polském Zakopaném.


Co do počtu nepříliš obsazený závod si podmanil rakouský tým ve složení Jan Hörl, Manuel Fettner, Daniel Huber a Philip Aschenwald. Domací skokané již v individuálních závodech ukázali, že jejich forma před blížímcími se Olympijskými hrami má vzrůstající tendenci. Například Manuel Fettner předvedl v druhém kole společně se Slovincem Lovrem Kosem v vůbec nejdelší skok z celého startovního pole, když dolétl na značku 137 metrů. Nutno však zmínit, že jel z vyššího nájezdu než většina startovního pole. Díky vyrovnaným výkonům všech skokanů nakonec Rakušané zvítězili před druhými Japonci o více než devět bodů.

 

Ti do závodu nastoupili ve čtveřici Yukiya Sato, Keiichi Sato, Junširo Kobajaši a Rjoju Kobajaši. Až na staršího z bratrů Kobajašiových Junšira, který se aktuálně nenachází v ideální formě, podali Japonci stabilní a stylově čisté výkony daleko za kritický bod můstku K125.

 

Třetí místo pak obsadil tým Norska, konkrétně Daniel André Tande, Johann André Forfang, Halvor Egner Granderud a Marius Lindvik. Zatímco prvním dvěma zmíněným skoky příliš nevyšly, znamenitě se předvedli Granerud (135 + 136 m) i Lindvik (133 + 136 m), jejichž pokusy patřily i dnes k těm nejdelším v závodě.

 

Husté sněžení skokanům znepříjemňovalo dopad i dojezd. Například silný slovinský tým ve složení Lovro Kos, Peter Prevc, Timi Zajc a Anže Semenič doplatil na pád Petera Prevce v prvním kole, a nakonec obsadil čtvrtou příčku. Další pád zaznamenal také Němec Karl Geiger. Následkem toho a slabších pokusů německých reprezentantů jim v konečném pořadí patřilo až šesté místo.

 

Týmový závod v Bischofshofenu zamíchal pořadím v poháru národů. Zatímco Rakušané i Norové si polepšili a ukořistili první, resp. druhé místo, Němci se propadli na pozici třetí. Čtvrtý pak dále zůstává tým Japonska, následován Slovinci a Poláky.

Další zastávkou SP mužů bude polské Zakopané, kde program odstartuje páteční kvalifikací. Kromě individuálního klání v neděli je naplánován také další týmový závod, který s ebude konat v sobotu. 

Kompletní výsledky nedělního závodu družstev naleznete zde.

Pořadí národů ve Světovém poháru najdete pod tímto odkazem.

Foto: NordicFocus

 Pomoc Ukrajině