Radek Rýdl: Jediné, co mi chybí, je stabilizovat skoky

Radek Rýdl: Jediné, co mi chybí, je stabilizovat skoky

4 min 59 s

Jednadvacetiletý závodník Dukly Liberec vloni debutoval ve Světovém pohár a zúčastnil se olympijských her v Pekingu. Před minulou sezonou chtěl se závoděním seknout, avšak své rozhodnutí změnil a stal se jednou z hlavních postav reprezentace. Co nám Rýdl o této nové roli pověděl?


Jak u vás proběhla letní příprava?
Příprava byla za mě dobrá, objeli jsme toho hodně. Skákali jsme na moderních můstcích a byli jsme často v zahraničí. Máme za sebou hodně skoků, což je super. Bylo tam mnoho prostoru pro práci, která se i povedla. Myslím si, že jako tým jsme se zlepšovali, někomu to šlo lépe a někomu méně. Dovolil bych si říci, že mně to šlo docela dobře. Jediné, co mi chybí, je stabilizovat skoky, protože kolikrát jsem schopen skočit hrozně a kolikrát i lépe. Za mě to byla povedená letní příprava.

Byla to pro vás první tisková konference, byl jste nervózní?
Byl jsem trošku nervózní. Překvapilo mě, kolik je tady dnes lidí. Nečekal jsem, že by na skoky na lyžích přišlo tolik novinářů, trošku mě to zaskočilo a znervóznilo.

Asi jste si pár roků zpět nedokázal představit, že tu jednou budete sedět.
Nepředstavoval jsem si to. I když já si ani nepředstavoval, že bych jel na olympiádu. Všechno se to děje tak hrozně rychle, já se snažím toho chopit a dělat pro to co nejvíc.

Řekl byste, že cítíte formu?
Těžko říct, myslím si, že to není úplně špatné. No ale jak jsem zmínil předtím, musím své skoky stabilizovat. Forma bych tomu úplně neříkal.

Co pro vás bude vrcholem zimní sezóny?
Pro mě je to asi kvalifikace na mistrovství světa v Planici, tam bych se chtěl dostat a soutěžit o nějaké solidní umístění. Jak jsem řekl na tiskovce, nechci tam jet pro padesáté místo. Dal jsem si pro celou zimu takový cíl, chtěl bych objíždět Světový pohár a skákat hlavní závody.

Je něco, co byste chtěl na vašich skocích aktuálně vylepšit?
Chtěl bych své skoky stabilizovat, pořád říkám, že je tam co zlepšovat. To je pravda, protože nejsme na vrcholu.  Od nájezdu až po dopad je na čem pracovat. Největší problém mi momentálně dělá odraz, protože furt ztrácím rychlost za hranou a pořád mi ten odraz chodí těžištěm trošku zpátky, takže brzdím.Pomoc Ukrajině