První závod sezony je minulostí! Triumfovali Opsethová a Kubacki, Češi neprošli do druhého kola

První závod sezony je minulostí! Triumfovali Opsethová a Kubacki, Češi neprošli do druhého kola

4 min 24 s

Polská Wisla hostí první kolo Světového poháru a závodníci mají za sebou první individuální závody. Již v pátek se z kvalifikace neprobojovali do hlavního závodu Rýdl a Sakala. V sobotních závodech pak Češi příliš nezářili, nejlepší byla Karolína Indráčková, která se umístila na 33. pozici.


Ženy šly na můstek v pravé poledne a v deštivém polském středisku se nepříjemně točil vítr. To v prvním kole ovlivnilo především skok Kláry Ulrichové, která měla během svého pokusu suverénně nejhorší podmínky, za které připisovala 8,7 bodů. Vzdáleností však skočila pouze na 86,5 metrů, což jí stačilo na celkovou 38. příčku. O něco příznivější podmínky měla Karolína Indráčková, která skočila 96,5 metrů a umístila se na 33. pozici, postup do druhého kola byl pro pětadvacetiletou Češku vzdálen o necelých 20 bodů.

Na čele si to rozdaly Rakušanky a Norky. Třetí pozici si po povedeném druhém kole odnesla Eva Pinkelnigová z Rakouska, která prvním pokusem doskočila na 125,5 metru, druhým pokusem si ještě o metr polepšila. Na druhé pozici se umístila její reprezentační kolegyně Marita Kramerová, jednadvacetiletá závodnice skočila 121,5 a 125 metrů. První závod v sezoně opanovala Silje Opsethová, norská závodnice založila pokusem dlouhým 123 metrů, druhým pokusem se ještě o čtyři metry zlepšila. Třiadvacetiletá Seveřanka si připsala teprve druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Muži šli do akce v 16 hodin, Roman Koudelka měl na startu číslo 10. Skok se mu však nevydařil, český reprezentant předvedl výkon o délce 89,5 metrů, což jej zařadilo na poslední příčku bez naděje na postup do druhého kola.

O první příčku se vedl tuhý boj. Nakonec první pozici vybojoval Dawid Kubacki, domácí závodník si připsal skoky dlouhé 130,5 a 132,5 metrů. Za sebou nechal o 5,6 bodu norského skokana Halvora Egnera Graneruda, Seveřan skočil 130 a 133,5 metrů. Na třetí stupínek se postavil Stefan Kraft, který skočil 125 a 133,5 metrů.

Závody se ve Wisle konají i v neděli 6. listopadu. V 11 hodin začíná kvalifikace žen a následuje individuální závod. Muži se do akce dostanou od 14.30 hodin.Pomoc Ukrajině