První závod mládežnické olympiády opanoval Rakušan Schuster, Češi nepostoupili do druhého kola

První závod mládežnické olympiády opanoval Rakušan Schuster, Češi nepostoupili do druhého kola

3 min 19 s

Mládežnická olympiáda ve finském Vuokatti má za sebou první skokanský závod. V individuálním měření sil chlapců si vedl nejlépe rakouský reprezentant Jonas Schuster, české kvarteto David Rygl, Jiří Jindříšek, Štěpán Kysel a Filip Křenek skončilo v prvním kole.


Nejblíže postupu byl z českých reprezentantů David Rygl. Skočil do vzdálenosti 84,5 metru a skončil druhý pod čarou postupu, na třicátého Slovince Nika Heberleho (83 m) ztratil sedm bodů. Do čtvrté desítky výsledkové listiny se vešel ještě 35. Jiří Jindříšek (77 m) a 40. Štěpán Kysel (75 m), Filip Křenek (74 m) otevíral pátou desítku.

První kolo vyšlo nejlépe Jonasi Schusterovi, který doletěl do vzdálenosti 95 metrů. Druhý Jan Habdas sice ještě přidal metr navíc, avšak v součtu bodů za vítr a styl ztrácel na rakouského konkurenta dva a půl bodu. Třetí příčku okupoval Slovinec Maksim Bartolj (94 m).

Jonas Schuster si vítězství vzít nenechal. Ve druhém kole si pohoršil jen o půl metru, což mu stačilo k zisku zlaté medaile. Jan Habdas opět zaznamenal delší skok hodnoty 95 metrů, ale znovu mu rozhodčí udělili výrazně nižší známky za telemark, polský skokan ve výsledku ztratil na zlato tři a půl bodu. Bronz nakonec putoval do Německa, neboť Ben Uwe Bayer doletěl do vzdálenosti 92,5 metru, druhým skokem za sebe odsunul Louise Obersteinera (92,5 a 91,5 m), Adriana Tittela (92 a 90,5 m) i Maksima Bartolje (94 a 91 m).

Program mládežnické olympiády skoků na lyžích pokračuje ve čtvrtek. Individuální měření sil čeká na dívky, chlapci absolvují tentýž den týmový závod.

Kompletní výsledky závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině