Poslední závod sezóny vyhrál Lindvik, velký křišťálový glóbus pro Kobajašiho

Poslední závod sezóny vyhrál Lindvik, velký křišťálový glóbus pro Kobajašiho

4 min 7 s

Nedělní individuální závod v Planici uzavřel sezónu skoků na lyžích. V klání, do nějž se zapojilo pouze třicet nejlepší skokanů ročníku, předvedl nejlepší výkon Marius Lindvik. Zisk velkého křišťálového glóbu si s přehledem pojistil Rjoju Kobajaši, malý křišťálový glóbus za lety vybojoval Žiga Jelar.


Nejdelší let prvního kola obstaral Marius Lindvik, jenž doplachtil do vzdálenosti 241,5 metru a na čele si vytvořil více jak pětibodový náskok před Žigou Jelarem (239 m), jenž na domácí půdě usiloval o malý křišťálový glóbus.

Alespoň teoretickou šanci měl před závodem na celkový triumf Karl Geiger, který potřeboval vyhrát a doufat, že jeho úhlavní konkurent Rjoju Kobajaši nezíská více jak jedenáct bodů. Nicméně už po prvním kole bylo jasné, že k dramatu nedojde, protože zatímco Japonec zapsal v prvním kole šestý nejlepší výsledek (235,5 m), Němec se nacházel až na čtrnácté příčce (225 m).

Marius Lindvik ukázal, že skvělý první let rozhodně nebyl náhodný. Norský reprezentant, který obstaral poslední skok celé sezóny, přidal do statistik parádních 245,5 metru a mohl se radovat ze zaslouženého vítězství. Na druhé místo se vyšvihl Jukija Sato (236,5 a 240 m) a stupně vítězů doplnil k radosti domácích fanoušků Peter Prevc (235,5 a 240 m).

Přestože Žiga Jelar ve druhém kole spadl z druhé pozice na šestou (232 m), mohl slavit trofej v podobě malého křišťálového glóbu za lety, protože jeho úhlavní rival Timi Zajc (233 a 240 m) skončil jen o jednu příčku před ním a v celkovém hodnocení na něj ztratil deset bodů.

Velký křišťálový glóbus podle očekávání uhájil Rjoju Kobajaši. Japonec si druhým letem (230,5 m) sice pohoršil na osmou příčku, avšak stále s obrovským náskokem porazil 16. Karla Geigera (242 m), jemuž závody v Planici nevyšly. V průběhu celé sezóny bodoval jediný český zástupce, Roman Koudelka zaznamenal čtyři body.

Kompletní výsledky závodu naleznete ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině