Pavel Fízek tradičně po sezoně oslavil narozeniny, tentokrát kulaté – šedesátiny!

Pavel Fízek tradičně po sezoně oslavil narozeniny, tentokrát kulaté – šedesátiny!

3 min 39 s

Šedesáté narozeniny sice měl bývalý skokan na lyžích a výborný trenér Pavel Fízek již 29.1., ale až nyní přišel čas k jejich připomenutí. Jak sám oslavenec říká, své narozeniny slaví vždy až po sezoně, neboť nikdy neví, co bude na konci ledna.


Zástupci Rady Odborného sportovního úseku předali Pavlu Fízkovi na památku „železného skokana“, jelikož i on sám by mohl být označen za „železného muže“ českého skoku na lyžích. Vedle titulu juniorského mistra světa z roku 1977 přešel po konci kariéry na trenérskou dráhu, a to vedle Kozlovic (kde bydlí), tak ve středisku Frenštátu pod Radhoštěm.

Na přelomu tisíciletí byl Pavel Fízek také reprezentačním trenérem a se svými svěřenci slavil mj. 10 místo Michala Doležala na prestižním Turné čtyř můstků. Jeho svěřencem byl také Jakub Janda. Poté se věnoval rozvoji skoku na lyžích ve „svých“ Kozlovicích. Je také jednou z hlavních postavu tradičního „Beskydského turné žáků“, které se koná vždy na konci června ve čtyřech moravských skokanských střediscích.

Pavel Fízek pochází ze samoty, z malé horské vesničky Nýdek na polských hranicich. Jako malý musel do školy i na trénink chodit několik kilometrů, což ho velmi utužilo a ve skupině trenéra Mikesky dostáhl na titul juniorského mistra světa – byl prvním českým skokanem, který titul juniorského světového šampiona získal (český skok má mezi jednotlivci jen čtyři juniorské světové šampiony – Fízka, Švagerka, Koudelku a Poláška).

Jeho syn byl také ve skokanské reprezentaci a nyní se již trenérsky zapojuje ve skokanském klubu v Kozlovicích.

Rádi bychom jménem rady OSÚ popřáli Pavlu Fízkovi pevné zdraví a mnoho energie na skokanských můstcích.Pomoc Ukrajině