OPA Games Children v Gibswilu: Češi získali v týmech dvě umístění v top 10

OPA Games Children v Gibswilu: Češi získali v týmech dvě umístění v top 10

3 min 24 s

Alpen Cup dětí měl na programu čtyři závody ve švýcarském Gibswilu a Češi byli u toho. Dívky i chlapci změřili síly jak v individuálním, tak i týmovém závodě a nejlepší výsledek zapsalo chlapecké družstvo, které obsadilo sedmou příčku.


Sobota patřila jedinému závodu, a sice jednokolovému individuálu žen. Nejlepší české umístění zaznamenala Barbora Štěpánková, jež obsadila devatenáctou příčku za skok do vzdálenosti 54,5 metru. Julia Ošmerová (51 m) skončila na 22. místě a Nela Prouzová se nakonec ze závodu odhlásila.

Nedělní program přinesl i chlapecký individuální závod a v něm na sebe upozornil Matěj Matura (58,5 m) solidním dvanáctým místem, jenom o dvě pozice za ním figuroval Matěj Skoupý (60 m). Ve třetí desítce se umístili zbylí dva Češi, 22. Štěpán Janata (56,5 m) a 33. Radek Mika (52 m). Jiří Kubalák a Marek Hradil neodstartovali.

Přesuňme se k nejlepšímu českému výsledku víkendu. Týmový závod chlapců vyšel ze dvou českých družstev lépe tomu ve složení Radek Mika (53,5 m), Marek Hradil (60 m) a Jiří Kubalák (58,5 m), které obsadilo velmi pěkné sedmé místo, hned za nimi se umístili jejich krajané Matěj Matura (58,5 m), Matěj Skoupý (57,5 m) a Štěpán Janata (55 m).

Dívčího závodu se zúčastnilo devět družstev a tomu českému se bohužel vůbec nedařilo, skončilo poslední. Hodně nepovedený skok zaznamenala hned na úvod Nela Prouzová (36 m), její kolegyně Barbora Štěpánková (54,5 m) s Julií Ošmerovou (55 m) pak velkou ztrátu na týmy před sebou nesmazaly.

Kompletní výsledky víkendových závodů naleznete zde.Pomoc Ukrajině