Oba závody Grand Prix ve Szczyrku opanovala Križnarová, K. Indráčková dvakrát na bodech

5 min 53 s

Sezóna letního Grand Prix po zastávce v Courchevelu pokračovala v polském Szczyrku. Na můstku s konstrukčním bodem HS104 se představili muži i ženy, Česká republika však na start postavila pouze jedinou zástupkyni, Karolínu Indráčkovou. Kája předvedla velice slibné skoky v tréninku a nakonec si odvezla dvě umístění v bodované třicítce. Oběma závodům suverénně dominovala Slovinka Nika Križnarová, mezi muži pak Zogravski a Żyła.

Pro letní sezónu typicky méně obsazená startovní listina čítala 36 závodnic ze 13 zemí. Karolína Indráčková byla jedinou Češkou, její sestra Anežka a kolegyně Veronika Jenčová se závodu nemohly zúčastnit, protože nemají body z Kontinentálního poháru nutné pro kvalifikaci do nejvyšší soutěže. Další z české čtveřice Klára Ulrichová si během tréninku poranila obě ruce, a od závodění si tak musí dát nějaký čas pauzu.

V sobotu Karolína předvedla dobré skoky v tréninku, kde obsadila dvakrát 11. a jednou 10. místo. V závodě si o něco pohoršila, nicméně za pokusy o délce 83,5 a 89 metrů jí i tak patřila úctyhodná 20. pozice. Sobotní závod ovládla s patnáctibodovým náskokem Nika Križnarová, která předvedla skoky o délce 98,5 a 102 metrů. Druhé místo obsadila Sara Takanašiová z Japonska, a to za pokusy dlouhé 96 a 100,5 metru. Na pódiu je nakonec doplnila Kanaďanka Alexandria Louttitová (102 + 98 m), která znovu potvrdila skvělou formu.

Kompletní výsledky sobotního závodu žen naleznete zde.

V neděli promlouval do programu silný vítr, a tak ženy odskákaly pouze jednokolový závod. I v něm zvítězila Slovinka Križnarová, která v suverénně nejhorších podmínkách dolétla na značku 88,5 metru. I díky kompenzaci dosahující téměř 29 bodů překonala týmovou kolegyni Niku Prevcovou (92,5 m) i znovu třetí Alexandrii Louttitovou (90 m). Karolína Indráčková  v silném zadním větru skočila 75 metrů, což jí nakonec přineslo 24. pozici.

Kompletní výsledky nedělního závodu žen naleznete zde.

Závody mužů proběhly bez české účasti, národní tým totiž věnoval čas intenzivní přípravě v německém Oberwiesenthalu. Velkým překvapením byly výkony Bulhara Vladimira Zogravského, jenž předvedl fantastické skoky o délce 97,5 a 106,5 metru, a kromě sobotního vítězství tak získal také titul rekordmana můstku. Druhé místo v sobotu patřilo domácímu Aleksanderu Zniszczolovi (99 + 102,5 m), kterého následoval jeho týmový kolega Piotr Żyła (97 + 103 m).

Kompletní výsledky sobotního závodu mužů jsou k dispozici zde.

Stejně jako ženy, i muži se v neděli potýkali se silným větrem, a tak byl závod pouze jednokolový. Ovládl jej domácí Piotr Żyła se skokem o délce 105 metrů. Druhé místo patřilo Vladimiru Zogravskému (101,4 m) před Němcem Lucou Rothem (104,5 m).

Kompletní výsledky nedělního závodu mužů naleznete zde.

Seriál letního Grand Prix nyní bude mít pauzu až do 23. září, kdy se muži i ženy představí v rumunském Rasnově.