Novým předsedou skokanského úseku je Jakub Janda. Trenérem reprezentace bude Jiroutek

Novým předsedou skokanského úseku je Jakub Janda. Trenérem reprezentace bude Jiroutek

3 min 1 s

Sobotní valná hromada, při níž se volil nový předseda českého skoku na lyžích, přinesla významné změny ve skokanském úseku svazu lyžařů. Do funkce předsedy byl zvolen bývalý elitní závodník Jakub Janda, který by rád dostal reprezentaci po nevydařené sezoně opět na výsluní. Pomáhat mu v tom bude staronový trenér českého týmu David Jiroutek.


Janda nahradil ve funkci předsedy skokanského úseku Leoše Škodu, který vedl český skok dlouhých 14 let. Čtyřicetiletý Janda, jenž se po konci aktivní kariéry začal věnovat naplno politice, obdržel při volbě 34 z 36 hlasů.

Bývalý skokan má za sebou bohatou sportovní kariéru. Ve Světovém poháru debutoval v roce 1996, vyhrál celkem 6 závodů a v roce 2006 se dočkal největších úspěchů. Kromě celkového prvenství ve Světovém poháru získal také primát na Turné čtyř můstků. Na mistrovství světa v Oberstdorfu v roce 2005 pak získal stříbrnou a bronzovou medaili, což jsou zároveň poslední české medaile ze světových šampionátů.

Další změnou je návrat Davida Jiroutka na post hlavního trenéra reprezentace, u níž působil už v letech 2009-14. Tehdy Jiroutka nahradil u týmu Richard Schallert. Po čtyřech letech se zkušený český trenér, jenž mezitím působil v Rusku, do své funkce vrací.

Ve funkci sportovního ředitele pak skončil Rostislav Jozífek, jenž dál zůstává členem rady. O nástupci, který ve funkci Jozífka nahradí, se bude rozhodovat ve výběrovém řízení.Pomoc Ukrajině