Neúspěšné pondělí v Lillehammeru. Z kvalifikace mužů ani žen Češi nepostoupili

Neúspěšné pondělí v Lillehammeru. Z kvalifikace mužů ani žen Češi nepostoupili

4 min 5 s

Raw Air Turné se přesunulo z Osla z Lillehammeru, šťastný přesun to však pro české reprezentanty nebyl. V pondělní kvalifikační síti uvízli Roman Koudelka, Klára Ulrichová i Karolína Indráčková a nikomu se nepovedlo projít do hlavních závodů.


Velezkušený Roman Koudelka dlouhodobě hovoří o Lillehammeru jako o nepříliš oblíbeném můstku, kde se mu často příliš nedaří. Poté, co se pokusil o změnu v nájezdovém postoji, což v Oslu ovšem úspěch nepřineslo, se mu ani v Lillehammeru nezadařilo a skončil už v kvalifikaci.

V předkvalifikačním tréninku předvedl 108 metrů, což mu stačilo na 50. místo mezi všemi skokany, avšak zatímco v kvalifikaci se většina skokanů ze spodních pater výsledkové listiny dokázala zlepšit, Koudelkovi se to nepovedlo. Skočil pouze 106 metrů a obsadil konečné 58. místo.

Mužský hlavní závod se bude skákat v úterý. Ve středu pak program pokračuje další kvalifikací.

Výsledky kvalifikace mužů naleznete zde.

V ženské kvalifikaci se představily Klára Ulrichová s Karolínou Indráčkovou. Českým reprezentantkám se ale do odpoledního hlavního závodu projít nepovedlo. Obě zaostaly za postupovou čtyřicítkou v přepočtu o zhruba metr (s ohledem na podmínky, ve kterých skákaly).

Ulrichová skončila na konečném 41. místě a na postup jí chybělo 1,2 bodu. Skákala v mírném, takřka neznatelném vánku pod lyže a předvedla 97,5 metru. Indráčková skočila sice o metr méně, ale pro změnu musela skákat s větrem do zad. Obsadila 42. místo a na postup ztratila jen o dvě desetiny bodu více než Ulrichová.

Už odpoledne se uskutečnil hlavní závod, tedy bez české účasti. Vítězství v Lillehammeru vybojovala domácí Silje Opsethová o pouhých šest desetin bodu před Němkou Selinou Freitagovou. Třetí byla Slovinka Ema Klinecová.

Další ženský závod i s kvalifikací se v Lillehammeru uskuteční v úterý. České reprezentantky tak dostanou šanci na reparát.

Kompletní výsledky ženského závodu naleznete zde. Výsledky kvalifikace zde.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině