Nedělním závodům kralovali Pinkelnigová a Kubacki, Češi znovu bez bodů

Nedělním závodům kralovali Pinkelnigová a Kubacki, Češi znovu bez bodů

4 min 25 s

Ani neděle nepřinesla českým barvám premiérové body do Světového poháru. České ženy Klára Ulrichová s Karolínou Indráčkovou obsadili umístění ve čtvrté desítce, čeští muži neprošli kvalifikací. Zvítězili Eva Pinkelnigová a Dawid Kubacki.


Nedělní program v polské Wisłe odstartoval kvalifikací žen. České ženy se úspěšně kvalifikovaly, když Karolína Indráčková obsadila za 104,5 metrů 36. místo, Klára Ulrichová byla hned za ní (104,5 m). Zvítězila Silje Opsethová (127,5 m).

Bohužel, na bodované příčky české ženy nedosáhly. Klára Ulrichová skončila na 34. pozici s výkonem 105,5 metru, o jedno místo dále figurovala ve výsledkové listině Karolína Indráčková (103,5 m). Nejlepší skok prvního kola předvedl Rakušanka Eva Pinkelnigová (129 m).

„Závod mi ukázal, jak na tom aktualně jsem v porovnání se světovou špičkou. Hlavu nevěším, vím, v čem dělám chyby. Do začátku zimní sezony zbývá měsíc. Pokusím se nedostatky odstranit a být co nejlépe připravená.“ hodnotí své výkony na Světovém poháru Klára Ulrichová. 

Eva Pinkelnigová potvrdila vysokou kvalitu i ve druhém kole a skok do vzdálenosti 128,5 metru jí stačil na udržení prvenství. S náskokem téměř devíti bodů pokořila druhou Němku Katharinu Althausovou (123 a 131 m), stupně vítězek doplnila třetí Frida Westmanová (127 a 127,5 m) ze Švédska.

Z českých skokanů se do hlavního závodu nedokázal probojovat ani jeden ze tří zástupců. Nejblíže byl Roman Koudelka, jemuž 115,5 metru vyneslo 53. příčku. Filip Sakala (110 m) a Radek Rýdl (108 m) skončili v sedmé desítce. Vítězem kvalifikace se stal domácí Polák Dawid Kubacki (134,5 m).

Formu ze soboty si Dawid Kubacki přenesl i do neděle. V prvním kole dopadl k zemi ve vzdálenosti 131 metrů a na druhého Anžeho Lanišeka (131,5 m) si vytvořil náskok 1,2 bodu. Třetí Rjoju Kobajaši už ztrácel přes pět bodů.

Rovněž ve druhém kole Dawid Kubacki potvrdil, že mu domácí můstek skvěle sedí. Do statistik přidal 133,5 metru a Anžemu Lanišekovi, který udržel druhou příčku, uletěl na rozdíl 8,3 bodu. Na bedně doplnil polsko-slovinskou dvojici Nor Marius Lindvik (133,5 m).

Oficiální výsledky závodu žen naleznete ZDE, závodu mužů ZDE.Pomoc Ukrajině