Nedělní závod opět bez české účasti, zvítězil Slovinec Zajc

Nedělní závod opět bez české účasti, zvítězil Slovinec Zajc

3 min

Druhý závod skokanů na lyžích v německém Oberstdorfu přinesl slovinský triumf. Z prvenství se radoval Timi Zajc, jenž přitom figuroval po prvním kole až na sedmém místě. Češi Čestmír Kožíšek s Františkem Lejskem znovu nepronikli mezi postupující čtyřicítku.


Kvalifikaci otevřel letem do vzdálenosti 138,5 metru Čestmír Kožíšek a už po dopadu věděl, že na postup může zapomenout. Druhý z českých reprezentantů František Lejsek dopadl na značce 121 metrů, za tento výkon celou výsledkovou listinu uzavíral. První skončil Domen Prevc, ten vykouzlil 242,5 metru.

První kolo vyšlo nejlépe Piotru Żyłovi, jehož pokus 218,5 metru nedokázal překonat žádný z konkurentů. Nejblíže mu byl překvapivě Eetu Nousiainen (216 m) a sobotní vítěz Stefan Kraft (212 m) si pro druhé kolo chystal útok ze třetí příčky.

Všem soupeřům nakonec vypálil rybník Timi Zajc. Jednadvacetiletý rodák z Lublaně totiž druhým skokem uletěl do vzdálenosti 232 metrů a ze sedmého místa po prvním kole rázem útočil na prvenství. A úspěšně. Piotr Żyła nepokazil, ale se skokem hodnoty 221 metrů nemohl Slovinci konkurovat, s odstupem 6,1 bodu bral stříbrnou pozici. Třetí příčku udržel Stefan Kraft (222,5 m), v těsném souboji s Žigou Jelarem (208,5 a 233,5 m) byl o necelé tři body tím šťastnějším.

Světový pohár uzavře letecké zápolení ve slovinské Planici. Na programu jsou tři závody, dva individuální a jeden týmový.

Kompletní výsledky závodu naleznete ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině