Natálie Nejedlová skončila v celkovém pořadí Alpen Cupu na čtvrtém místě

Natálie Nejedlová skončila v celkovém pořadí Alpen Cupu na čtvrtém místě

3 min 11 s

Letní Alpen Cup dívek ročníku narození 2008 a mladších je u konce. Do všech šesti závodů nastoupila Natálie Nejedlová, která ve čtvrtém klání v Pohle útočila na první místo, ale nakonec skončila druhá, což byl v miniseriálu její nejlepší výsledek. V celkovém pořadí obsadila čtvrté místo za Rakušankou Pokornou, Slovenkou Kapustikovou a Němkou Legenmajerovou.


Natálie Nejedlová vstoupila do Alpen Cupu sedmým a čtvrtým místem v Klingenthalu. Závody v Pohle jí vyšly o něco lépe. V prvním z nich byla čtvrtá, vyhrála slovenská naděje Kira Maria Kapustiková. Ve druhém figurovala po úvodním kole na nejvyšším stupínku, bohužel neudržela správné nájezdové postavení a také měla brzký odraz. I kvůli tomu klesla na místo druhé z celkových čtyř skokanek. Vyhrála Sara Pokorná z Rakouska.

 

Zbylé dva závody byly na programu v Bischofsgrünu za konkurence osmi mladých skokanek. Nejedlová obsadila nejprve šesté místo, na které si pohoršila z páté pozice po úvodním kole (55,5 a 55 metrů). O den později atakovala opět stupně vítězů, když doskočila na značku 55 metrů a patřila jí čtvrtá pozice o 3,1 bodů zpět za třetí Kapustikovou. Na můstku HS64 se ale nakonec skákalo pouze jedno kolo.

 

Šestidílnou sérii vyhrála Rakušanka Sara Pokorná (součet 908,5 bodů) před talentovanou slovenskou závodnicí Kirou Marií Kapustíkovou (872 b.) a Larou Sophií Legenmajerovou z Německa (802,7). Čtvrté místo patřilo skokance z Rožnova pod Radhoštěm Natálii Nejedlové (790,4 b.). Další závodnice nenastoupily do všech šesti závodů.

 

 Pomoc Ukrajině