Náhradní závod v Bischofshofenu ovládl Kobajaši, Češi se nekvalifikovali

Náhradní závod v Bischofshofenu ovládl Kobajaši, Češi se nekvalifikovali

4 min 14 s

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám byl plánovaný úterní závod v Innsbrucku přesunut do Bischofshofenu, kde se uskutečnil o den později. Bohužel českým skokanům nevyšla už kvalifikace, ze které nepostoupil ani jeden z nich. Velká škoda, že na svůj pokus z Innsbrucku nenavázal Roman Koudelka, který si tam vyskákal v kvalifikaci 19. příčku.


Tréninkový pokus Romana Koudelky by na kvalifikaci stačil, do nejlepší padesátky se vešel. V ostrém pokusu však chytil jedny z nejhorších povětrnostních podmínek, což stačilo jen na skok dlouhý 103 metrů a na 64. pozici. Z Čechů byl nejlepší Filip Sakala (108 m), který se umístil hned před Koudelkou na 63. místě. Viktor Polášek (104 m) pak uzavřel sedmou desítku.

Fantastickou fazonu potvrdil v kvalifikaci Rjoju Kobajaši, jenž jako jediný překonal hranici 140 metrů, konkrétně skočil 141,5. Za něj se poskládali Norové Marius Lindvik (139,5 m), Daniel André Tande (131 m) a Halvor Egner Granerund (134 m).

Poté přišly na řadu KO souboje. Norskou formu v prvním kole stvrdil Marius Lindvik (137,5 m), když si dokonce odnesl výhru, a to o 5,7 bodu před druhým Japoncem Kobajašim (137 m). Průběžně pořadí na stupních vítězů pak uzavřel Havlor Egner Granerud (135,5 m).

Formu zatím v Bischofshofenu hledá například bronzový muž z Garmisch-Partenkirchenu, slovinský mladík Lovro Kos. Ten se se štěstím prodral kvalifikací, v hlavním závodě pak skončil na 25. místě. Po povedené kvalifikaci od sebe určitě čekal více také Tande, jehož 125,5 metru nestačilo na bodovanou třicítku, když ve výsledku obsadil 38. místo.

Jako první za značku 135 metrů skočil ve finálové části druhý muž Světového poháru Karl Geiger (136 m), což stačilo na 4. příčku. O necelé dva body s Němcem boj o bronz vyhrál Halvor Egner Granerund (135,5 m). Pak přišel na řadu japonský letec Rjoju Kobajaši. Skok dlouhý 137,5 metrů zkombinoval s vysokým počtem bodů za styl a zaslouženě si výhrou upevnil celkové vedení Turné. Marius Lindvik (135,5 m) si skočil pro stříbro.

Poslední zastávka letošního Turné čtyř můstků započne v Bischofshofenu už ve čtvrtek, a to od 14:30 kvalifikací.

Kompletní výsledky ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině