Na domácím můstku kraloval Geiger, Koudelka poslední padesátý

Na domácím můstku kraloval Geiger, Koudelka poslední padesátý

3 min 12 s

První ze dvou závodů na můstku v německém městě Titisee-Neustadt ovládl domácí reprezentant Karl Geiger. Fanouškům udělal radost i třetí Markus Eisenbichler, mezi dvojici Němců se vměstnal Slovinec Anže Lanišek. První kolo se nepovedlo Romanu Koudelkovi, ten skončil na poslední 50. pozici.


Jediný postoupivší Čech Roman Koudelka přišel na řadu jako šestý v pořadí a skok mu vůbec nevyšel podle představ. Dopadl na značku 108 metrů, což byl nejkratší skok celého dne.

Opačné straně výsledkové listiny kralovali Slovinci. Hned pět se jich po prvním kole vmáčklo do elitní desítky, a to včetně vítěze Anže Laniška, který zapsal parádních 134,5 metru. Na vedoucího muže se z druhého místa díval za 132 metrů a s odstupem 3,6 bodu Karl Geiger, třetí nejlepší výkon předvedl Lovro Kos (137,5 m).

Druhé kolo vyšlo Halvoru Egneru Granerudovi, jenž si doplachtil pro 136,5 metru a s výbornými známkami za styl si polepšil z jedenáctého místa na čtvrté, skončil tedy těsně pod stupni vítězů.

Vítězství vybojoval Karl Geiger. Němec ve druhém kole přidal do statistik parádních 141 metrů a vyvinul tak velký tlak na Laniška. Vítěz prvního kola nezklamal, skočil 134,5 metru, a i s druhým místem byl spokojený. Bednu doplnil ještě další z německých skokanů Markus Eisenbichler, ten ve druhém kole se 132 metry přeskočil Kosa a lídra Světového poháru Kobajašiho.

Druhý závod v Titisee-Neustadtu je na programu v neděli od 16 hodin.

Kompletní výsledky závodu ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině