Na body v Kontinentálním poháru v Engelbergu dosáhl pouze Čestmír Kožíšek

5 min 26 s

Během Turné čtyř můstků pokračuje také Kontinentální pohár. Po Vánocích měl dvě zastávky v Engelbergu, kde se českým skokanům příliš nedařilo. Čestmír Kožíšek v prvním klání skončil na první nepostupové pozici. Den poté bral devět bodů za dvaadvacáté místo. Naopak Benedikt Holub, Radek Rýdl a František Holík skončili v poli poražených. První závod vyhrál norský skokan Benjamin Østvold, o den později se radoval jeho krajan Sondre Ringen.

V pondělí 27. prosince si z českých skokanů nejlépe vedl Čestmír Kožíšek. Jeho skok dlouhý 116 metrů stačil na zisk 98,5 bodů, bohužel nestačil na postup do druhého kola. Česťovi chyběly na třicáté místo pouhé čtyři desetiny, o které byl lepší Japonec Reruhi Šimizu. František Holík skončil na 46. pozici (105,5 metrů), Radek Rýdl byl hned pod ním (104 metry) a Benedikt Holub obsadil za 102,5 metrů devětačtyřicáté místo.

Během prvního kola byl nejlepším skokanem Benjamin Østvold. Mladý Nor šel do finále s náskokem 5,8 bodů nad Maximilianem Ortnerem a se sedmi body k dobru na krajana Anderse Håreho. Ten se ve druhém kole posunul na konečnou druhou pozici, jelikož Ortnerovi se finálový skok vůbec nepovedl a propadl se až na osmé místo. Na bronzový stupínek se tak posunul šestý po prvním kole Stefan Rainer z Rakouska. Prvenství si pak těsně pohlídal Østvold, který vyhrál o 1,6 bodů.

Výsledky prvního závodu najdete zde.

O den později již Čestmír Kožíšek bodoval. V prvním kole předvedl nejlepší skok obou dnů, když dal 129,5 metrů a figuroval na parádní jedenácté pozici. Druhé kolo se ale skokanovi z Lomnice nad Popelkou tolik nevydařilo. Skočil 107,5 metrů a propadl se až na dvaadvacátou příčku. I tak je ale první kolo pro Čestmíra povzbuzením do další práce!

Další čeští skokani skončili v šesté desítce výsledkové listiny. Benedikt Holub obsadil 53. místo (102,5 metrů), Radek Rydl figuroval o příčku níže (97,5 metrů) a František Holík skončil na předposlední sedmapadesáté pozici (84,5 m).

Průběžně první skokan po prvním kole tentokrát vítězství neuhájil. Clemens Aigner skočil rovných 140 metrů a měl náskok 1,4 body před dalším Rakušanem, zkušeným Michaelem Hayböckem. Oběma skokanům ale vypálil rybník Nor Sondre Ringen, který byl v prvním kole až pátý! Ve finále ale vystřihl 127 metrů, porazil oba dva skokany o více jak třináct bodů a odsunul je za sebe.

Výsledky druhého závodu najdete na tomto odkazu.

Na průběžné pořadí Kontinentálního poháru, které vede Rakušan Ulrich Wohlgennant a nejlepší z českých skokanů je Roman Koudelka, se můžete podívat tady.