Na 70. ročník Turné 4 můstků se vydá trojice českých skokanů v čele s Romanem Koudelkou

Na 70. ročník Turné 4 můstků se vydá trojice českých skokanů v čele s Romanem Koudelkou

5 min 36 s

Už za pár dní odstartuje jubilejní 70. ročník legendárního Turné čtyř můstků. Na sérii závodů, kterou v minulosti dokázali ovládnout Jiří Raška nebo Jakub Janda, se vydá české trio ve složení Viktor Polášek, Roman Koudelka a Filip Sakala.


70. ročník Turné 4 můstků bude specifický. Kvůli pandemickým opatřením se v Německu bude skákat bez diváků, v Rakousku pak bude návštěvnost výrazně omezena. Do Innsbrucku si bude moct najít cestu 4000 sedících diváků, do Bischofshofenu pak 3500. A bůhví, zda se vůbec povolené kapacity naplní, vstupenky jsou totiž stále v prodeji.

České trio ve složení Viktor Polášek, Roman Koudelka a Filip Sakala se bude snažit prolomit letošní smůlu a vybojovat premiérové body v sezoně. Úvodní závodní víkend v Oberstdorfu začíná už 28. prosince, a tak bylo potřeba vypilovat poslední nedostatky.

„Dneska jsme ukončili poslední přípravný kemp před Turné, proběhl dle plánu a bylo vidět zlepší. Jako cíl je potřeba, aby kluci předvedli stejné skoky i v závodním rytmu. U Romana jsme rádi, že se po operaci vrátil mezi nás zpět. Po tak dlouhém výpadku je pro něho každý tréninkový skok i závodní den důležitý v tom, aby tréninkové manko nabral zpět,“ nechal se slyšet trenér reprezentace Jan Matura.

A právě Koudelka by měl být na Turné českou jedničkou. Během několika málo závodů už ukázal, že se s ním musí počítat. Na Kontinentálním poháru v norském Vikersundu bral třetí místo, o týden později sahal na Světovém poháru v Engelbergu po postupu, když skončil 34.

„Po návratu na můstky jdu krok po kroku. Řeším pouze nejbližší skákání, takže Turné jako celek v hlavě zatím nemám. Být zpátky v SP je krásný pocit, odměna za tu práci v přípravě a rekonvalescenci po operaci," zmínil se.

Program Turné 4 můstků:

28.-29. 12. Oberstdorf (HS137)
31. 12-1. 1. Ga-Pa (HS142)
3.-4. 1. Innsbruck (HS130)
5.-6. 1. Bischofshofen (HS142)

Česko bude mít po Vánocích své zástupce i na Kontinentálním poháru v Engelbergu. Už v pondělí 27. se na tamním můstku představí čtveřice Benedikt Holub, František Holík, Čestmír Kožíšek a Radek Rýdl. Ti ještě předtím absolvují tréninkové jednotky v Harrachově, kde byl zprovozněn můstek K90.

Na stejném místě se uskuteční i první české závody na sněhu v této sezoně. 30.12. se tam objeví skokané od žákovských kategorií až po dospělé.

Pokračují také ženy, které vůbec poprvé prožijí Silvestra i Nový rok na závodech. Ve slovinském Ljubnu čekají na Štěpánku Ptáčkovou, Kláru Ulrichovou a sestry Indráčkovy dva individuální závody Světového poháru.Pomoc Ukrajině