MSJ v Planici: Buchar zapsal 30. místo, další Češi zůstali za branami druhého kola

MSJ v Planici: Buchar zapsal 30. místo, další Češi zůstali za branami druhého kola

3 min 48 s

Na mistrovství světa juniorů, které se letos koná ve slovinské Planici, se hned čtveřice českých skokanů na lyžích zúčastnila čtvrtečního závodu. Do druhého kola postoupil jen Josef Buchar, ten byl ale následně diskvalifikován.


Josef Buchar svůj skok v prvním kole natáhnul do vzdálenosti devadesáti metrů. Rozestupy mezi jednotlivými závodníky byly minimální. Buchar se 111,9 body umístil na 21. pozici, nicméně kdyby získal o dva body více, hned by poskočil na 12. místo. I tak se ale jednalo o povedený první krok.

 

„První skok mohl být lepší, ale úplně zkažený nebyl taky,“ hodnotil svůj výkon Buchar. „Druhý byl lepší, bohužel ale přišla nešťastná diskvalifikace, přičemž už v prvním kole jsem měl varování za rozkrok.“

 

A vysvětlil, proč k nešťastnému vyřazení ze druhého kola došlo. „Byl jsem vystresovaný, že rozkrok musím vytáhnout, takže jsem si pak neuvědomil dopnutí zipu. Pak bylo pozdě,“ vysvětloval český reprezentant, jenž nakonec obsadil 30. pozici. 

 

V poslední době se Bucharovi dařilo na kláních FIS Cupu a jeho progres je očividný. „Vnímám to podobně a jsem za to moc rád,“ usmíval se. „Doufám, že to tak bude pokračovat. 

 

Těsně za postupem do finálového kola skončil Daniel Škarka, který ale doplatil mimo jiné na nepříliš příznivé povětrnostní  podmínky. Skočil jen do vzdálenosti 83,5 metru, jako kompenzaci pak zapsal 17,9 bodu. Na postup to ale nestačilo, nakonec musel zkousnout druhé nepostupové místo.

 

Další dva čeští zástupci se umístili blízko sebe. Davida Rygla a Jana Ošmeru dělilo jen půl metru, na bodech od stylových rozhodčích se nelišili vůbec, nicméně i u nich hrály roli podmínky. Rýgl dostal o čtyři kompenzační body více, a proto skončil 47., zatímco Ošmera 50.

 

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.

 

Foto: Jakub KnapPomoc Ukrajině