MSJ: Dvě české juniorky se prokousaly do elitní desítky

MSJ: Dvě české juniorky se prokousaly do elitní desítky

4 min 38 s

Česká stopa byla vidět hned na úvod juniorského šampionátu. Veronika Jenčová se blýskla pátým místem, desítku vybojovala i osmá Klára Ulrichová. Patnáctiletá Natálie Nejedlová získala další cenné zkušenosti při rozvoji v kariéře.


Z českých talentů přišla na řadu jako první patnáctiletá Natálie Nejedlová, jež skákala druhá v pořadí a se skokem do vzdálenosti 71,5 metru za sebe dostala alespoň tři věkově starší konkurentky.

 

Veronika Jenčová s Klárou Ulrichovou jsou výrazně ostřílenějšími skokankami a bylo to znát. První jmenovaná zaznamenala čtvrtý nejlepší výkon za skok hodnoty 96 metrů, Ulrichová (93 m) uzavírala elitní desítku.

 

Do druhého kola šla Veronika Jenčová s větším odstupem na bednu. Česká skokanka přidala do statistik 96,5 metru, čímž se zařadila za Japonku Ičinoheovou, a protože elitní tři skokanky nezaváhaly, bylo výsledkem stále pěkné páté místo.

 

Vytyčila jsem si cíl, že top 6 bude velkým úspěchem, takže jsem s pátým místem samozřejmě moc spokojená. Za tuto zimu šlo asi o mé nejlepší skoky tady. Mám radost, že jsem neselhala a podržela mě i hlava,” řekla po závodě Veronika Jenčová.

 

Před druhým kolem jsem byla trošku nervózní, málokdy se stane, že bych skákala takhle vysoko, ale zvládla jsem to. Po zranění jde zatím forma nahoru, tak snad to tak půjde nadále,” doufá pátá žena juniorského mistrovství světa.

 

Klára Ulrichová úspěšně strážila top 10, když druhým skokem doputovala do vzdálenosti 96 metrů, dokonce si tímto výkonem ještě polepšila o dvě pozice na osmou příčku.

 

Trošku mě konečný výsledek mrzí, chtěla jsem se umístit výše. Celkově skoky nehodnotím negativně, chtěla jsem si to v Planici hlavně užít, to se mi povedlo. Musím zároveň pochválit progres Verči Jenčové, po zranění má výbornou formu,” zhodnotila Klára Ulrichová působení v závodě a stihla také vyseknout poklonu týmové parťačce.

 

Závod opanovala Slovinka Tina Eržarová (101 a 97,5 m) s vysokým náskokem 15,4 bodu na druhou Rakušanku Julii Mühlbacherovou (98 a 95,5 m), stupně vítězů doplnila další slovinská skokanka Taja Bodlajová (99 a 93,5 m).

 

Juniorský světový šampionát ve slovinské Planici pokračuje hned ve čtvrtek individuálním závodem mužů.

 

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.

 

Foto: Jakub KnapPomoc Ukrajině