Mixu kralovali Rakušané, Češi obsadili šestou příčku

Mixu kralovali Rakušané, Češi obsadili šestou příčku

2 min 53 s

Třídenní zápolení skokanů na lyžích v rumunském Rašnově ukončil nedělní závod smíšených družstev. Zvítězili Rakušané, kteří v těsném souboji porazili Slovince. Češi ve složení Klára Ulrichová, Radek Rýdl, Karolína Indráčková a Roman Koudelka skončili na šestém místě.


Družstvo se skládalo ze čtyř závodníků, ze dvou žen a dvou mužů, každý skokan skákal pouze jednou.

Česká reprezentace se umístila na solidní šesté pozici. Klára Ulrichová založila 78,5 metry, Radek Rýdl zapsal 80,5 metru, Karolína Indráčková doletěla na značku 71,5 metru a Roman Koudelka na závěr předvedl 92,5 metru. Manko na páté Německo čítalo lehce přes osm bodů, náskok na sedmé Rumunsko byl přes dvacet bodů.

Prvenství uzmuli Rakušané, byť Julia Mühlbacherová 80 metry nezaložila ideálně, nicméně Jan Hörl (92 m), Eva Pinkelnigová (94,5 m) a Daniel Tschofenig (94 m) nejenže ztrátu smazali, ale dokonce poskočili na první místo, druhé Slovince porazili rozdílem tří bodů a sedmi desetin.

Za druhé Slovinsko se na můstku postupně představili Nika Prevcová (88 m), Patrik Vitez (89 m), Urša Bogatajová (95 m) a Peter Prevc (88 m). Toto kvarteto neodrazilo tlak Rakušanů, ale nápor třetích Norů ano, sestava Thea Minyan Bjørsethová (85 m), Bendik Jakobsen Heggli (86 m), Silje Opsethová (93,5 m) a Fredrik Villumstad (96 m) zaostala o necelých sedm bodů. Čtvrté Švýcarsko ztratilo na medailové pozice přes padesát bodů.

Oficiální výsledky závodu nalzente ZDE.

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině