Mistry republiky se ve Frenštátě stali Indráčková, Rýdl a Škarka

Mistry republiky se ve Frenštátě stali Indráčková, Rýdl a Škarka

6 min 37 s

Páteční odpoledne přineslo ve Frenštátě otevřené mistrovství republiky ve skoku na středním můstku. Závod s mezinárodním obsazením zvládli nejlépe Radek Rýdl a Karolína Indráčková, kteří se stali mistry republiky. Juniorským mistrem republiky se pak stal Daniel Škarka.


Otevřené mistrovství republiky, nebo mezinárodní mistrovství republiky, ve Frenštátě nabídlo vedle startu nejlepších českých skokanů a skokanek také řadu závodníků z Polska, Slovinska, Slovenska či Ukrajiny.

V ženském závodě se představilo celkem 13 skokanek a nejlepší z nich byla Karolína Indráčková, která celý závod vyhrála. K titulu mistryně republiky si doskákala s 92 a 94 metry. Druhá skončila Slovenka Kira Kapustíková a třetí Slovinka Erzar Tinaová. 

„Jsem docela spokojená, konečně to byly takové lepší skoky, za což jsem ráda. Bylo to parádní, bylo tu hodně diváků, kteří fandili a tleskali, což bylo krásné,“ poznamenala šampionka Indráčková, která byla ve startovním poli nejstarší. „Když jsem se podívala na listinu a ročníky narození, tak mě to trochu děsilo,“ smála se pětadvacetiletá česká reprezentantka.

V rámci MČR brala stříbro Veronika Jenčová a bronz Julie Ošmerová.

„V tréninku bych našla ještě lepší skoky, ale s tím, že jsem si už odvykla na trému ze závodů, tak to považuji za pozitivní výsledek,“ uvedla stříbrná Jenčová, která předvedla 81,5 a 80,5 metru. Připustila, že ji poměrně svazovala tréma. „Asi to bylo i tím, že jsme doma, přijela za mnou rodina, já nechtěla zklamat a chtěla jsem ukázat, že i po tom návratu to ještě pořád umím,“ usmívala se s tím, že skoky jí už velmi chyběly.

Mezi muži vyhrál mezinárodní závod Polák Marcin Wróbel, jenž skočil v obou kolech shodně 104 metrů. Druhý byl Ukrajinec Jevgen Marusjak a třetí Slovák Hektor Kapustík

Mistrem republiky se stal Radek Rýdl, jenž obsadil v závodě konečné osmé místo. Rýdlovi se povedlo skočit 97 a 98 metrů, díky čemuž porazil svého velezkušeného krajana Romana Koudelku o dva body. Bronzovou příčku vybojoval Benedikt Holub.

„Moje skoky byly takové průměrné na to, na čem pracujeme. Pořád jsou tam ty chyby, které dělám pořád dokola. Musíme pracovat dál,“ uvedl mistr republiky Rýdl. Závod si ale užil a ocenil spoustu diváků. „Fanoušci sem docela chodí. Na to, že to jsou české závody, tak přišlo hodně lidí a bylo to dobře zpropagované, což je super v těchto našich podmínkách, co máme.“

Se svým výkonem nebyl úplně spokojený ani stříbrný Roman Koudelka. „Skoky nebyly úplně povedené. Už tam byla cítit nějaká únava, protože od konce zimy jsem neměl moc volna, takže to bylo dost náročné,“ poznamenal český reprezentant, který v prvním kole skočil 96 metrů a v kole druhém dva metry přidal. „Na druhou stranu je dobré si takové závody vyzkoušet, protože podobná situace může nastat i v zimě, kdy je závodů hodně. Byl to pro mě dobrý trénink.“

V rámci závodu skákali také junioři do 20 let. Mistrem republiky v této kategorii se stal Daniel Škarka, jenž v rámci mezinárodního MČR obsadil konečné 13. místo. Nejlepší český junior frenštátského závodu předvedl skoky dlouhé 93,5 a 92,5 metru. Stříbro získal David Rygl a bronzový byl Filip Křenek. Pomoc Ukrajině