Mezinárodní závody po roce opět v Liberci! Pod Ještědem se uskuteční Alpen Cup

Mezinárodní závody po roce opět v Liberci! Pod Ještědem se uskuteční Alpen Cup

4 min 59 s

Liberecké skokanské můstky po roce opět ožijí mezinárodními závody. Od soboty 24. září do neděle 25. září proběhnou ve skokanském areálu pod Ještědem závody Alpen Cupu, jenž jsou určeny pro mladé závodníky ve věku od 15 do 19 let. Oba víkendové dny budou na programu závody mužů v poměrně zajímavé konkurenci – na můstcích se představí reprezentanti Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Slovinska a pochopitelně České republiky.


Seriál závodů se nazývá Alpen Cup proto, že sdružuje státy, které pokrývají Alpy. Česká republika má to privilegium, že byla do této skupiny také přijata – jako jediná země bez alpských vrcholků. V rámci mužské kategorie je Alpen Cup pouze pro skokany z „členských“ zemí, u žen se mohou zúčastnit i skokanky z ostatních států.

„Jsme velmi rádi, že můžeme tyto závody pořádat. Pro nastupující generaci je to příležitost poměřit síly na domácím můstku s alpskými závodníky, což přináší motivaci a jedná se o důležitý bod při jejich dalším skokanském rozvoji,“ říká Jakub Janda, předseda skoku na lyžích Svazu lyžařů ČR.

„Je pro nás velkým potěšením opět po roce přivítat ve skokanském areálu na Ještědu mezinárodní skokanské závody. Pevně věříme, že účast mladých závodníků přispěje k dalšímu rozvoji tohoto tradičního českého sportu,“ sděluje Martin Ditrich, předseda organizačního výboru.

„Je to hlavně příležitost pořádat v takovém areálu, jako je ten na Ještědu, další mezinárodní závody. Věřím, že tento závod se stane pevnou součástí seriálu Alpen Cup i v příštích letech tak, abychom postupně v Liberci ožili tradici tohoto krásného sportu“, uvedl sportovní ředitel úseku skoku na lyžích Svazu lyžařů ČR a zároveň předseda organizačního výboru tohoto podniku.

O obhajobu loňským fenomenálních výkonů se budou snažit Rakušané. Ti před rokem pod Ještědem kompletně obsadili stupně vítězů, přičemž oba závodní dny si podmanil Maximilian Ortner. Z Čechů tehdy dosáhl na nejlepší výsledek František Lejsek, jenž v neděli zaujal 6. příčku.

Program závodů:

Sobota 24.9.2022: 11:15: závod mužů

Neděle 25.9.2022: 10:15: závod mužů

Poděkování za podporu při pořádání Alpen Cupu v Liberci patří areálu (TMR), Libereckému kraji, Statutárnímu městu Liberec a partnerům akce.

Foto: Kinga Stanaszek

 Pomoc Ukrajině