MČR 2022: Mistrovské tituly slaví Koudelka, Hauser a Anežka Indráčková

MČR 2022: Mistrovské tituly slaví Koudelka, Hauser a Anežka Indráčková

5 min 5 s

Česká republika poznala své nové mistry ve skocích na lyžích. Na harrachovském můstku K90 se nejvíce zadařilo mezi muži Romanu Koudelkovi, juniorskou kategorii pak ovládl Kryštof Hauser. Svou fantastickou formu v úterý potvrdila Anežka Indráčková, která ve svých patnácti letech přeskočila konkurenci a oslavila titul.


Mužská kategorie harrachovského MČR nabídla opravdu dramatickou podívanou. V prvním kole se nejvíce zadařilo Filipu Sakalovi, jehož 92,5 metru stačilo na průběžné vedení. Sekundoval mu Roman Koudelka, který doskočil do vzdálenosti 91,5 metru a v průběžném pořadí ztrácel na skokana z Frenštátu pod Radhoštěm 1,5 bodu.

Jenže Sakala na úvodní rundu nenavázal a ze svého předchozího pokusu ubral 4,5 metru, což ho se ztrátou 8 bodů zařadilo hned za konečného vítěze Koudelku (90 m). Třetí příčku si vyskákal Viktor Polášek (88 a 80 m).

„Ani mi tak nešlo o vítězství, ale radost z těch skoků. Dopoledne mi to tady moc nešlo, ve zkušebním kole se to ale zlomilo a začalo to být lepší. Pevně doufám, že si to přenesu i do víkendového Světového poháru v Titisee-Neustadtu a konečně dosáhnu na body,“ nechal se slyšet mistr České republiky Roman Koudelka.

Taktéž junioři se blýskli vyrovnaným kláním. Po prvním kole vedl David Rygl (88 m), a to s náskokem pěti bodů na Kryštofa Hausera (86 m). Průběžně třetí pozici pak zaujal Jiří Konvalinka (85 m).

Ve finálové části nebyla o daleké skoky nouze. Kryštof Hauser doplachtil na značku 93,5 metru, což mu přiřknulo závodové prvenství. Druhé místo vybojoval David Rygl (90,5 m), Jiří Konvalinka pak předvedl nejdelší pokus celého závodu, 94 metrů ho ale výsledkovou listinou neposunulo a skončil celkově třetí.

„Pocity jsou skvělé, byla to pro mě první výhra na MČR v životě. Skoky nebyly úplně stoprocentní, neměl jsem svoje vybavení. Povedlo se mi ho nechat doma,“ povídal s úsměvem Kryštof Hauser.

Mezi ženami uspěla Anežka Indráčková (85 a 78,5 m), když o 6,5 bodu překonala svou sestru Karolínu (76 a 85 m). Bronzová pozice pak připadla Štěpánce Ptáčkové (73 a 70 m). „Jsem šťastná. Skoky se mi sice moc nepovedly, ale na vítězství to stačilo,“ okomentovala závod patnáctiletá vítězka.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci dnešního závodu. MČR bylo uspořádáno bravurně a sneslo ta nejpřísnější měřítka,“ pochvaloval si letošní ročník republikového šampionátu místopředseda skokanského úseku Jan Baier.

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině