Lindvik zvítězil podruhé v řadě, Koudelka doplatil na nepříznivý vítr

Lindvik zvítězil podruhé v řadě, Koudelka doplatil na nepříznivý vítr

4 min 45 s

Nedělní program Světového poháru skokanů na lyžích v polském Zakopaném přinesl jak kvalifikaci, tak i hlavní závod. Skvělou formu potvrdil Marius Lindvik, který navázal na vítězství v rakouském Bischofshofenu dalším triumfem. Z Čechů postoupil do hlavního závodu Roman Koudelka, po problémech v letové fázi ale skok v prvním kole zabalil a skončil poslední padesátý.


Kvalifikace se zúčastnilo kvarteto českých reprezentantů. Postoupil jen ten nejzkušenější, a sice Roman Koudelka, jenž za skok do vzdálenosti 120,5 metru obsadil 46. místo. Druhý pod čarou postupové padesátky skončil Viktor Polášek (119 m). Debutant Radek Rýdl (108,5 m) a Filip Sakala (108,5 m) se zařadili do sedmé desítky.

Výborné rozpoložení ukázal Marius Lindvik už v kvalifikaci, v níž doletěl do vzdálenosti 137,5 metru. Norovi se nejvíce přiblížili Jan Hörl (137,5 m) a Rjoju Kobajaši (137,5 m).

Bohužel, závodní skok Romanu Koudelkovi vůbec nevyšel. Český reprezentant doplatil na nepříznivé povětrnostní podmínky a skok předčasně zabalil. Spadl na značce 103,5 metru a s velkým mankem na soupeře před sebou uzavíral výsledkovou listinu.

Nejlepší výkon prvního kola přiletěl až na jeho konci, kdy Rjoju Kobajaši zapsal 136 metrů a výborné známky za styl. Skvěle si vedl rovněž druhý Daniel Tschofenig (135 m) z Rakouska, za vedoucím Japoncem zaostával o 2,8 bodu. O další bod a desetinu zpět byl Marius Lindvik (135 m).

Druhé kolo odstartoval Lovro Kos povedeným skokem hodnoty 131 metrů. Slovinec zaslouženě postoupil pořadím o 14 pozic, v součtu bral solidní 16. příčku.

O bednu si hlasitě řekl Anže Lanišek, který skočil 135,5 metru a s napětím pod můstkem vyhlížel výkony zbylých konkurentů. Okamžitě ho na čele vystřídal Karl Geiger, za skok stejné délky zůstal před Slovincem rozdílem devíti desetin.

Nejlepší skok závodu vystřihl Marius Lindvik. Se svými 139,5 metry a parádními známkami za styl vyvinul pořádný tlak na Tschofeniga a Rjoju Kobajašiho. A oba zaváhali. Rakušan se za 133,5 metru propadl na pátou příčku, japonský lídr Světového poháru se 132 metry skončil čtvrtý. Lindvika tak na stupních vítězů doplnil Geiger s Laniškem.

Světový pohár se pro příští týden stěhuje z Polska do Německa, ve městě Titisee-Neustadt jsou na programu dva individuální závody.

Kompletní výsledky závodu v polském Zakopaném ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině