Letní skokanská sezóna je za dveřmi! S jakými změnami do ní česká reprezentace vstoupí?

Letní skokanská sezóna je za dveřmi! S jakými změnami do ní česká reprezentace vstoupí?

4 min 35 s

Domácí závodní sezóna začíná dvěma závody v Rožnově pod Radhoštěm (11. června) a tradiční exhibicí 17. června v Lomnici nad Popelkou. V polské Wisle 23. července odstartuje závody Grand Prix mezinárodní sezona 2022/23 i s českým týmem, který však před letní přípravou doznal několika změn, a to u všech kategorií. Co nového se událo?


Mužská reprezentace vstoupí do nového olympijského cyklu pod vedením Slovince Vasji Bajce a Lukáše Hlavy, se skokany na Kontinentální pohár pak bude jezdit Jakub Jiroutek. V týmu skončil Jan Matura, jehož další kroky povedou do Francie.

Hlavní tréninkovou skupinu utvoří pro příští rok Radek Rýdl, František Lejsek, Kryštof Hauser a Roman Koudelka. Filip Sakala se bude připravovat individuálně ve vlastní finanční režii, Čestmír Kožíšek naopak ukončil svou skokanskou kariéru.

Co se žen týče, ty nastoupí do nové sezony pod vedením slovenského trenéra Martina Bayera, jenž dříve působil u amerických sdruženářů a poslední tři roky strávil ve slovinském klubu SSK Velenje. Asistentem rodáka z Banské Bystrice se stal Jaroslav Šimek.

V úvodu sezony se na můstcích objeví Karolína Indráčková a Klára Ulrichová. Talentovaná Anežka Indráčková trénuje individuálně v mateřském oddíle, Veronika Jenčová se zase pomalu vrací po operaci kolenních vazů. Právě kvůli zranění osmnáctiletá skokanka vynechala podstatnou část uplynulé zimy a na můstcích ji zatím neuvidíme ani v létě. Rehabilitace probíhá dle plánu.

Do pozice klíčového šéftrenéra mládeže se vrací František Vaculík. „Práce s talentovanými skokany a jejich rozvoj bude hlavním cílem skokanského úseku v následujícím období. Poměřit se s mezinárodní konkurencí budou moct všichni naši závodníci na XI. Memoriálu Jiřího Rašky, jenž bude spadat do kategorie FIS Cup a uskuteční se ve dnech 12. a 13. srpna ve Frenštátě pod Radhoštěm,“ říká místopředseda skokanského úseku Svazu lyžařů ČR Jan Baier. „Ve spojení s výchovou skokanů je třeba také zmínit, že od následující sezony je cílem doprovázet reprezentanty na některých zahraničních závodech i klubovými trenéry, kteří tak budou moct načerpat cenné zkušenosti,“ dodává.Pomoc Ukrajině