Kvalifikaci v Titisee–Neustadt dominoval Cene Prevc, Koudelka s přehledem postoupil do hlavního závodu

Kvalifikaci v Titisee–Neustadt dominoval Cene Prevc, Koudelka s přehledem postoupil do hlavního závodu

2 min 42 s

Předposlední zastávkou SP mužů před Olympijskými hrami v Pekingu je německé Titisee–Neustadt. Do páteční kvalifikace na můstku HS142 nastoupilo šedesát skokanů, mezi nimi i dva naši reprezentanti: čerstvý mistr České republiky pro rok 2022 Roman Koudelka a Viktor Polášek. Kvalifikace nabídla několik skoků za hranici 130 metrů, vůbec nejvíce se dařilo prostřednímu ze známých bratří Prevcových.


Přestože pětadvacetiletý Cene Prevc v tréninku nijak nezářil, v samotné kvalifikaci dolétl na značku 135,5 metru a zajistil si tak vítězství. Méně než bod a půl za ním zaostal lídr pořadí Světového poháru, Japonec Rjoju Kobajaši, když v relativně těžkých podmínkách skočil 131,5 metru. Vyrovnané pódium doplnil Němec Karl Geiger s nejdelším skokem kvalifikace o délce 136 metrů, kterého však podpořil vítr od lyže.

 

Z českého pohledu byla kvalifikace úspěšná jen z poloviny. Po zranění navrátivší Roman Koudelka obsadil hezké 32. místo, když s čistým stylem dolétl na značku 118,5 metru.  Vylepšil tak své tréninkové pokusy (112 + 112,5 m) a zajistil si účast v sobotním závodě. Naopak Viktoru Poláškovi kvalifikace nevyšla. Za skok o délce rovných 100 metrů mu patřila nepostupová 58. pozice.

 

Sobotní závod odstartuje v 16:15.

Výsledky páteční kvalifikace naleznete pod tímto odkazem.Pomoc Ukrajině