Kvalifikaci v Oberstdorfu si podmanil Kraft, Češi do hlavního závodu nepostoupili

Kvalifikaci v Oberstdorfu si podmanil Kraft, Češi do hlavního závodu nepostoupili

3 min 4 s

Páteční kvalifikace v německém Oberstdorfu (HS235) přinesla debut devatenáctiletého Františka Lejska ve Světovém poháru, a to rovnou na mamutím můstku. Bohužel stejně jako jeho reprezentační kolega Čestmír Kožíšek do sobotního individuálního závodu nepostoupil. Z vítězství se radoval Rakušan Stefan Kraft.


Ani jeden tréninkový skok českých reprezentantů na nejlepší padesátku nestačil. Čestmír Kožíšek (155 a 122 m) v nich obsadil 56. a 61. příčku, debutant ve Světovém poháru, František Lesek (139,5 a 123,5 m), pak 63. a 56.

Úvodní tréninkové kolo ovládl Slovinec Timi Zajc (232 m), to následující pak jeho kraj Domen Prevc (219 m).

V samotné kvalifikaci si vedl z českého dua lépe Čestmír Kožíšek, jemuž v konečném pořadí připadla 62. příčka, a to za let do vzdálenosti 167 metrů. O pozici za ním se umístil František Lejsek, kterému se z nájezdového okna číslo 25 podařilo doplachtit na značku 163 metrů.

Zvítězil Rakušan Stefan Kraft (225,5 m), za kterým se umístil Slovinec Anže Lanišek (221,5 m). Překvapením dne se stal dvacetiletý Nor Bendik Jakobsen Heggli (226 m), který při své mezinárodní premiéře na mamutím můstku uzavřel pomyslné stupně vítězů. Nutno dodat, že norský skokan se v kolotoči Světového poháru poprvé objevil teprve nedávno, a to při Raw Air turné.

Program závodního víkendu v Oberstdorfu pokračuje sobotním individuálním závodem, jehož začátek je naplánován na 16:00.

Kompletní výsledky ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině