Kvalifikaci v Oberstdorfu ovládl Kobajaši, z Čechů postupuje Polášek

3 min 27 s

Tři čeští skokané se zúčastnili kvalifikace prvního ze série závodů Turné čtyř můstků. Nejlépe z nich dopadl Viktor Polášek, který post¬oupil do zítřejšího závodu. Kvalifikace se nejlépe podařila Japonci Kobajašimu, který v divokých povětrnostních podmínkách překonal i Němce Geigera.

A boj o postup do závodu začal hned ve velkém stylu. Zkušený německý skokan Severin Freund se na start postavil jako druhý a dolétl hned na vzdálenost 126 metrů. Na místě průběžného lídra nakonec vydržel hodinu a 17 minut, tento čas byl ale ovlivněn i třiceti minutovou přestávkou kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Až skokani z poslední patnáctky dokázali překonat Freundův výkon. Dělené třetí místo obsadili norští skokané Granerud (126,5 m) a Forfang, který společně s Němcem Eisenbichlerem skočil nejdál do vzdálenosti 132 metrů.

Druhé místo obsadil poslední startující a průběžně vedoucí muž Světového poháru Karl Geiger (127,5 m). Pro první příčku si doskočil Japonec Rjoju Kobajaši pokusem, který měřil 129 metrů. Kvůli těžkým podmínkám měl na druhého Němce rezervu 4,4 bodu.

Z Čechů skočil nejlépe Viktor Polášek, který dolétl na 113, 5 metru, což mu stačilo na postupové 49. místo. Další jeho krajané už skončili pod čarou. 6 míst k postupu chybělo Filipu Sakalovi (112 m), Roman Koudelka se pak prezentoval pokusem měřící 108,5 metru a umístil se na 64. místě.

Zítřejší individuální závod začíná v 16:30. Sledovat ho můžete na iVysílání nebo stanici Eurosport. Viktor Polášek se v KO duelu utká s Karlem Geigerem, vedoucím mužem Světového poháru.