Kvalifikaci Grand Prix v Hinzenbachu ovládl Kubacki, oba Češi v závodě

2 min 47 s

Předposlední zastávkou letního Grand Prix mužů je rakouský Hinzenbach, kde je na programu pouze jeden individuální závod. Tomu předcházela sobotní kvalifikace, konající se již tradičně večer za umělého osvětlení. Mezi 54 skokany se na startu objevili i Češi, Roman Koudelka a Radek Rýdl. Do hlavního nedělního závodu se s přehledem dostali oba dva.

Na smůstku s konstrukčním bodem HS90 odskočil zbytku výsledkové listiny Polák Dawid Kubacki, který díky svému dynamickému pojetí doletěl na značku 92 metrů. O osm bodů, což je na středním můstek poměrně výrazný náskok, porazil druhého Daniela Tschofeniga (89 m), mladou naději z Rakouska. Na pódiu je doplnil Slovinec Anže Lanišek s pokusem o délce 89 metrů.

Česká republika opět postavila na start dva skokany, Romana Koudelku a Radka Rýdla. Roman si v kvalifikaci připsal skok dlouhý 81,5 metru, čímž obsadil 39. místo. Připomeňme, že Koudelka má na můstek v Hinzenbachu dobré vzpomínky. V roce 2017 zde v rámci Grand Prix obsadil třetí místo, o tři roky dříve se mu dokonce podařilo zvítězit. Radku Rýdlovi v rámci dnešní kvalifikace patřila 49. příčka, když doskočil na značku 77 metrů.

Nedělní závod, do kterého se probojovala nejlepší padesátka z kvalifikace, započne ve 13 hodin.

Kompletní výsledky sobotní kvalifikace naleznete zde.